Podwyżki w Aldi od stycznia 2024. To mają być najwyższe zarobki wśród dyskontów w Polsce

i

Autor: Materiały prasowe/archiwum Podwyżki w Aldi od stycznia 2024. To mają być najwyższe zarobki wśród dyskontów w Polsce

Zarobki

Podwyżki w Aldi od stycznia 2024. To mają być najwyższe zarobki wśród dyskontów w Polsce

Sieć sklepów Aldi podjęła decyzję o podniesieniu płac swoim pracownikom. Od stycznia 2024 roku pracownicy tej sieciówki będą mogli liczyć na jedne z wyższych płac w Polsce jeśli chodzi o dyskonty.

Tak będą zarabiać w Aldi od nowego roku

Niemiecka sieć sklepów Aldi chce w Polsce równać do najlepszych. Zarząd spółki zdecydował o tym, że od stycznia 2024 roku pracownicy dyskontu jak i centrów dystrybucyjnych w Polsce będą mogli liczyć na podwyżki i to niemałe. Płace mają wzrosnąć średnio o 23 procent. Ile to będzie? 

Pracownicy sklepów Aldi będą zarabiać w 2024 od 4910 zł do 5260 zł brutto, gdzie przy poprzednich stawkach otrzymywali pomiędzy 3860 zł do nawet 4410 zł brutto. Po dwóch latach pracy sprzedawcy będą mogli liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 5310 do 5660 zł. 

Początkujący zastępca kierownika sklepu może liczyć na wypłatę od 5660 zł do 6060 zł, a po trzech latach – od 6610 zł do 7010 zł. Kierownicy sklepu mogą liczyć natomiast na zarobki w wysokości od 7060 zł do 7660 zł w przypadku początkującego pracownika i od 7960 zł do 8560 zł w przypadku kierownika z kilkuletnim doświadczeniem. Poprzednio kierownicy z najwyższym doświadczeniem mogli liczyć na maksymalnie 7910 zł brutto.

Zarobki magazynierów w Aldi będą wyższe

Lepsze pieniądze mają trafiać również do pracowników centrów dystrybucyjnych Aldi. Początkujący magazynier zarobi 4910 zł brutto, a po dwóch latach będzie mógł liczyć na 5510 zł brutto. Początkujący pracownicy działu technicznego, magazynierzy w mroźni czy operatorzy wózków widłowych otrzymają w Aldi na początek 5260 zł, a po dwóch latach nawet 5860 zł brutto. W centrach dystrybucyjnych pracownicy kompletacji mogą dostać do 2500 zł brutto premii. 

Jako pracodawca ALDI nieustająco podnosi swoją konkurencyjność rynkową, nie tylko zwiększając wysokość zarobków, ale również dbając o atrakcyjność pakietu świadczeń. Sieć oferuje m.in. dostęp do prywatnej opieki medycznej dla pracowników oraz ich rodzin, platformę do nauki języków obcych, ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach czy możliwość korzystania z pakietów sportowych w ramach współpracy z Medicover Sport - mówi Anna Goleniowska, Dyrektor Obszaru HR ALDI Polska.

Wyższa wypłata to... karta przedpłacona

W skład wynagrodzenia wchodzi m.in. karta przedpłacona na zakupy w Aldi w wysokości 210 zł. Pracownicy z dłuższym stażem otrzymują premie jubileuszowe. Dodatkowo firma posiada również program poleceń pracowniczych i rozbudowany pakiet szkoleń. Dla zapewnienia większego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, każdy nowy pracownik w ALDI jest zatrudniany z pominięciem okresu próbnego, a po roku pracy otrzymuje umowę na czas nieokreślony. 

Pracownicy Aldi mogą też liczyć m.in. na dodatki frekwencyjne w okresie świątecznym czy dodatkowe świąteczne doładowania kart przedpłaconych.