Pod kołami autobusu zginęła 19-latka. Kierowca pojazdu zatrzymany

2021-07-31 15:02
Pod kołami autobusu w Katowicach zginęła 19-latka
Autor: fb Policja Śląska Pod kołami autobusu w Katowicach zginęła 19-latka

31-letni kierowca autobusu, który dziś w Katowicach śmiertelnie potrącił 19-latkę został zatrzymany i osadzony z policyjnym areszcie. W ciagu 48 godzin od zatrzymania mężczyzna powinien usłyszeć zarzuty.

W sieci pojawił się film, na który widać całe zdarzenie. Na nagraniu grupa młodych osób prowadzi bójkę na pasie ruchu ulicy Mickiewicza w Katowicach. Nadjeżdżający autobus miejski używa sygnałów dźwiękowych, zwalnia i zatrzymuje się, a chwilę później znów rusza.

19-latka wpada pod koła, autobus jedzie dalej, a jeden z mężczyzn jest przez kilka metrów popychany przez jadący autobus. Pozostali uczestnicy bójki uciekają na boki. Autobus odjeżdża w dalszą drogę.

- Ze względu na dobro prowadzonych czynności nie będzie póki co komentować tego filmu. Monitoring, a także te filmy zostały zabezpieczone procesowo i będą brane pod uwagę - powiedziała nam rzeczniczka katowickiej policji Agnieszka Żyłka.

Policjanci wyjaśniają, dlaczego kierowca ruszył, mając przed sobą grupę osób. Wiadomo, że mężczyzna był trzeźwy.

Pobrano mu też krew do badań laboratoryjnych pod kątem środków odurzających.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE