Pierwszy w Polsce sklep socjalny powstanie w Katowicach [AUDIO]

2020-05-25 10:15
Pierwszy w Polsce sklepik socjalny powstanie w Katowicach!
Autor: Agnieszka Kucjas-Karkoszka

Fundacja Wolne Miejsce uruchamia sieć sklepów socjalnych. Pierwszy z nich już niedługo powstanie na katowickim osiedlu Tysiąclecia.

Jedzenie, chemia, buty, kurtki i koszulki - wszysto za pół ceny albo i taniej - i to przez cały czas. W Katowicach powstaje pierwszy w Polsce sklep socjalny. Zakupy będą mogły tam zrobić osoby w ciężkiej życiowej sytuacji które mają zaświadczenie MOPS-u.

- Produkty będą tańsze, bo np. mają uszkodzone opakowania zbiorcze, jak to w różnych chemicznych produktach bywa, będziemy również mieć odzież, obuwie i produkty, których termin przydatności jest dosyć krótki, więc te ceny będą niższe o 50%, a może nawet i tańsze - mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Mimo niskiej ceny, towar ma być w pełni sprawny. Fundacja planuje już otwarcie sieci sklepów socjalnych w całym kraju. Docelowo każdy z nich ma być centrum spotkań wielu osób.


- W każdym takim sklepie będzie kawiarenka, gdzie w bardzo przystępnych cenach będzie można zakupić kawę i dobre ciastko. Chcemy tam też wprowadzić wymianę książek. Chcemy żeby w tych kawiarenkach mogły się spotykać osoby, które mają problemy, a my jako fundacja będziemy chcieli im pomóc - dodaje Rykowski.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sklep socjalny na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach zostanie otwarty już w lipcu tego roku.

Ale żeby wszystko działało jak należy, sklep potrzebuje stałych dostaw. Dlatego Fundacja szuka firm, które podpiszą umowę na regularne dostarczanie produktów do sklepu.

Posłuchaj czym jest sklepik socjalny i kto będzie mógł w nim zrobić zakupy:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE