Piekary Śląskie: dobiega końca remont nowego obiektu dla Czarnych Kozłowa Góra

2022-12-27 11:12
Piekary Śląskie: dobiega końca remont nowego obiektu dla Czarnych Kozłowa Góra
Autor: krzysztofturzanski.pl

Kończy się właśnie budowa obiektów Czarnych Kozłowa Góra w Piekarach Śląskich. Inwestycja powstawała dłużej niż zakładało miasto. Powodem były problemy z wykonawcami i gwałtownym wzrostem cen na rynku.

Piekary Śląskie: nowoczesny obiekt sportowy praktycznie gotowy

W kwietniu ubiegłego roku rozpoczęła się modernizacja obiektów sportowych DKS Czarni Kozłowa Góra przy ul. Pokoju w Piekarach Śląskich. Miała zakończyć się jeszcze w 2021, ale problemy z wykonawcami i gwałtownym wzrostem cen na rynku sprawiły, że wszystko przesunęło się w czasie. 

Jak jednak poinformował wiceprezydent miasta, Krzysztof Turzański, inwestycja zmierza ku końcowi. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zamontowano trybunę, czyli jeden z ostatnich zaplanowanych elementów. 

W ramach tej inwestycji powstał m.in. dwukondygnacyjny budynek, w którym zlokalizowane zostaną szatnie i sanitariaty. Przypomnijmy, że poprzedni budynek klubowy w Kozłowej Górze rozebrano z powodu złego stanu technicznego. Powstało tu także boisko trawiaste (stare, asfaltowe zdemontowano).

- Zawodnicy i działacze mieli okazję zwiedzić nowy budynek, który zrobił na wszystkich wrażenie. W tej klasie rozgrywkowej nie ma drugiego takiego obiektu, więc mamy z czego być dumni. Już nie mogę doczekać się pierwszego meczu w nowych warunkach 

- napisał Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Wiosną 2023 roku - przy okazji pierwszego meczu Czarnych Kozłowa Góra na własnym obiekcie - całość ma zostać oficjalnie otwarta. 

Łączne koszt inwestycji pochłonął ok. 5,2 mln zł, z czego dotacja z Ministerstwa Sportu wyniosła ponad 1,5 mln zł.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE