PGG wyprodukowało nowy ekogroszek! To krok w stronę ekologii

2022-01-21 16:31
Konferencja
Autor: Natalia Czarnuch

​Błękitne paliwo - tak nazwano nowy rodzaj ekogroszku, które ma być węglem o niskiej szkodliwości dla środowiska. Dzisiaj - 21.01.2022 roku, w Bieruniu odbyła się konferencja, na której zaprezentowano nowy produkt Polskiej Grupy Górniczej - ekogroszek "Karolinka".

Nowy produkt PGG pomoże w walce ze smogiem w województwie śląskim. Cena takiego ekogroszku nie będzie znacznie różnić się od pozostałych paliw węglowych. To co dzisiaj robimy, to jest przede wszystkim rozwiązanie przejściowe na czas, kiedy jeszcze stary kocioł jest, kiedy paliwa te tradycyjne powoli są likwidowane na rynku - mówi Bernard Bednorz, starosta bieruńsko-lędziński. Nowy ekogorszek o nazwie "Karolinka" jest między innymi dostosowany do spalania w kotłach najnowszej generacji - klasy V i eko design.

Jest to mieszanka paliwa odgazowanego oraz wybranych paliw z produktów Polskiej Grupy Górniczej, które zapewnia o wiele niższą emisję szkodliwych substancji do powietrza, niż paliwa do tej pory stosowane - tłumaczy Adam Gorszanow - wiceprezes PGG do spraw sprzedaży.

Przypomnijmy, że do końca 2022 roku w Polsce obowiązuje wymiana starych kotłów tak zwanych "kopciuchów", na nowe - bardziej ekologiczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE