Skład węgla

i

Autor: Archiwum

Pieniądze

PGG obniża cenę węgla. W sierpniu ruszają aukcje węgla i wyprzedaże

Polska Grupa Górnicza obniżyła cenę węgla oferowanego klientom indywidualnym i oferuje darmowy transport. Najnowsza zmiana w sklepie PGG to wyprzedaż węgla w atrakcyjnych cenach oraz aukcje węgla odbywające się w sierpniu.

PGG to największy polski producent i dystrybutor węgla dla klientów indywidualnych. Specjaliści podkreślają, że oferowany węgiel nie należy do najtańszych na rynku, ale z całą pewnością ma najwyższą jakość i trzyma parametry, co doceniają odbiorcy. Zainteresowanie węglem z PGG jest na niezmiennie wysokim poziomie, co powoduje, że sprzedawany jest na pniu. Sprzedaż węgla realizowana jest poprzez sklep PGG.

CZYTAJ KONIECZNIE

Nowe zasady kupowania węgla w PGG od sierpnia 2023

Ile kosztuje 1 tona węgla w PGG

Zapewne wszyscy odbiorcy ucieszy fakt, że sierpniu 2023 r. po obniżce mamy nową cenę sortymentu kostka z ruchu Ziemowit. Węgiel Orzech z kopalni Marcel, Ziemowit i Jankowice jest dostępny w ciągłej sprzedaży w cenie 1100 zł/tonę.

Kostka z ruchu Ziemowit kosztuje 1170 zł/t, a zatem o 100 złotych taniej od pozostałych węgli grubych w kopalniach Staszic-Wujek i Mysłowice-Wesoła. 

Karlik ekogroszek luzem kupimy za 1520 zł, natomiast groszek z kopalni Staszic - Wujek oraz KWK Wesoła kupimy luzem za 1420 zł/t.

Najdroższym oferowany węglem z PGG jest Pieklorz ekogroszek z kopalni Chwałowice oraz Piast-Ziemowit w cenie 1650 zł/tonę. Jest on jednak obecnie niedostępny.

- Promocja "Drugie tyle węgla" się skończyła. Ale przedłużamy gwarancję darmowego transportu z kopalni do dowolnie wybranego składu Kwalifikowanego Dostawcy Węgla. Niewykluczone, że wkrótce pojawią się kolejne promocje - informuje Tomasz Głogowski

Aukcje węgla PGG w sierpniu

Nowością w PGG są sierpniowe aukcje węgla. Polska Grupa Górnicza informuje, że w dniach od 1 do 11 sierpnia planuje ogłaszać aukcję na sprzedaż miałów energetycznych podmiotom zużywającym węgiel na własne potrzeby.

Węgiel przeznaczony jest do spalania w instalacjach o mocy grzewczej większej bądź równej 1 MW.

Firmy chcące wziąć udział w aukcji mogą zapoznać się z warunkami ogłoszonej aukcji w Portalu Aukcji Niepublicznych.

PGG prosi o przeprowadzenie wcześniej próby zalogowania się do systemu, a w razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorami ds. aukcji na sprzedaż węgla tel. 32 757 2732.

Promocja na węgiel z PGG może być łączona

Promocja "Drugie tyle węgla" w sklepie internetowym PGG S.A. była przedłużona tylko do końca lipca i już wygasła. Kupić można było w dwóch równych ilościowo zamówieniach łącznie od 2 do 10 ton dowolnego sortymentu węgla - pierwsze zamówienie było pełnopłatne, a cena drugiego była obniżona o 400 zł/t.

Do promocji nie stosowały się limity zakupowe i ograniczenia, można ją było łączyć z innymi obniżkami cen w e-sklepie, np. z trwającą do końca lipca promocją na grube węgle rybnickie (w cenie 1100 zł/t). 

Wyprzedaż węgla PGG

PGG informuje, że od 26 lipca każdego dnia o godzinie 10.00 poprzez sklep internetowy dostępne będą dodatkowe wystawione produkty, które Polska Grupa Górnicza ma w ograniczonych ilościach. Są to tzw. ostatnie sztuki w niewielkich ilościach. 

Wyprzedaż węgla odbywa się na podobnych zasadach, co zakup węgla. Trzeba jednak pamiętać, że asortyment znika bardzo szybko więc trzeba się spieszyć. Jest jednak jeden wyjątek. Zakup towaru z wyprzedaży nie będzie objęty Promocją Drugie Tyle Węgla, a to dlatego, że ta promocja nie została przedłużona i już nie da się z niej skorzystać. 

Murator.pl informuje, że podczas składania zamówienia na ww. towary na etapie wyboru składu KDW dostępne będą tylko te składy KDW, które mają wybrany produkt na stanie. 

- Strategia PGG S.A. radykalnie przemodelowała rynek w Polsce a zmiany są oczywiście korzystne dla klientów. Poszukiwany polski węgiel w cenie producenta jest dostępny dla klientów z całej Polski. Jest to możliwe dzięki zbudowaniu sieci KDW, dzięki temu rozwiązaniu również koszty transportu do najróżniejszych zakątków kraju we wszystkich województwach są najniższe z możliwych lub nawet zerowe, jak w ostatnich promocjach PGG S.A – mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A.

PGG z kolejnymi wakacyjnymi obniżkami cen węgla

Spółka umożliwiła też zakup surowca osobom, które nie mają dostępu do Internetu lub nie są biegłe w obsłudze komputera. Po wprowadzonej przez PGG promocji, węgiel sortymentu orzech (o uziarnieniu 25-80 mm) pochodzący z kopalń Piast-Ziemowit, Mysłowice-Wesoła, Staszic-Wujek można kupić za 1200 zł za tonę, z kolei orzech z gliwickiej kopalni Sośnica kosztuje 1100 zł.

W czerwcu PGG do 1100 zł za tonę obniżyła ceny węgla (orzech i kostka) z rybnickich kopalń, a także cenę kostki z ruchu Ziemowit z 1470 do 1370 zł.

Polska Grupa Górnicza informuje, że do końca lipca przedłużyła promocję "Drugie tyle węgla", w której można kupić w e-sklepie w dwóch równych ilościowo zamówieniach łącznie od 2 do 10 ton dowolnego sortymentu węgla - pierwsze zamówienie jest pełnopłatne, ale za to cena drugiego jest obniżona o 400 zł/t.

Węgiel od PGG można opłacić i odebrać jednym połączonym transportem ze składu KDW na terenie Polski do domu klienta. W ten sposób kupujący nie musi już dwukrotnie w krótkim czasie płacić za przewóz węgla ze składu pod swój adres.

Do końca lipca klienci PGG mają też darmowy transport węgla z kopalni do dowolnie wybranego składu Kwalifikowanego Dostawcy Węgla.

Węgiel z PGG dla osób bez komputera i Internetu

Węgiel z PGG można zamówić także wtedy, kiedy nie mamy dostępu do komputera i internetu. PGG informuje, że takie osoby mogą złożyć zamówienie na zakup węgla bezpośrednio w dowolnym składzie KDW.

Tak zwane wykluczenie cyfrowe w Polsce zmniejsza się z roku na rok, jednak wciąż obejmuje ponad 3 mln osób, najczęściej seniorów i mieszkańców słabiej zurbanizowanych regionów; ciągle około 8 proc. gospodarstw domowych nie ma dostępu do sieci internetowej. Są to nadal nasi klienci i jeśli tylko potrzebują dobrego polskiego węgla opałowego w rozsądnej cenie, ale z różnych powodów nie potrafią złożyć zamówienia przez internet, należy im w tym pomóc. Wystarczy, by tacy klienci dotarli do najbliższego składu KDW, gdzie obsługa na miejscu udzieli wszelkiej możliwej pomocy przy zakupie węgla w e-sklepie - wyjaśnia Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE