Odblaski

i

Autor: Policja w Mysłowicach Odblaski

Perkusista zespołu Myslovitz namawia do noszenia odblasków. W Mysłowicach trwa akcja profilaktyczna

2022-09-22 13:35

Wojciech "Lala" Kuderski wraz z córką Polą zachęca dzieciaki do noszenia odblasków. W Mysłowicach trwa akcja "Twój blask ratuje życie! Twój blask-Twoje życie".

W jej ramach nagrano specjalny spot zachęcający pieszych do noszenia elementów odblaskowych.

- Wydaje mi się, że im więcej takich akcji, tym bardziej zapamiętujemy takie rzeczy. To tak jak ze słuchaniem muzyki. Im więcej słuchamy utworu, tym bardziej zapamiętujemy słowa i potem już śpiewamy sobie cały utwór. Więc im więcej takich akcji będzie dla młodzieży to na pewno będzie bezpieczniej na drogach - powiedział nam Wojciech "Lala" Kuderski.

Odbywają się też specjalne imprezy profilaktyczne.

- Akcja polega na tym, że spotykamy się osobiście i promujemy to bezpieczeństwo. Dzieci zostają wyposażone w odblaski. Staramy się też działać na wyobraźnię poprzez symulację wypadków drogowych, mówimy o zagrożeniach, organizujemy quizy, zawody - mówi młodszy aspirant Patryk Paturalski z Komendy Policji w Mysłowicach.

Po zmierzchu osoby, które posiadają elementy odblaskowe, kierowca może zobaczyć już z odległości 150 metrów. Gdy pieszy lub rowerzysta nie ma odblasków, odległość ta zmniejsza się nawet 3-4 krotnie.

To często nie daje szansy kierowcy na prawidłową reakcję i może skończyć się tragicznie.