Pedofil uniknął linczu. W Sosnowcu Interweniowała policja

2022-07-09 9:29

Groźny przestępca został rozpoznany w centrum Sosnowca przez kilku mężczyzn. Grozili mu pobiciem. Na miejscu interweniowało kilkunastu policjantów. Okazało się, że pedofil z Sosnowca może mieć na koncie także gwałt w Czeladzi.

Pedofil z Sosnowca zatrzymany

Kilkunastu policjantów interweniowało w Sosnowcu na ul. Kościelnej. Na miejscu tłum gapiów robił się coraz większy. Po chwili z jednego ze sklepów został wyprowadzony mężczyzna i wśród przekleństw i gróźb został umieszczony w policyjnym radiowozie.

Co wydarzyło się w Sosnowcu?

Okazuje się, że zatrzymanym jest 43-latek, który w środowisku cieszy się złą sławą. Gdy został rozpoznany na ulicy, schronił się w sklepie przy ul. Kościelnej. Słowna utarczka mogła przerodzić się w bijatykę i samosąd. Zebrany na miejscu tłum ludzi wprost określił go "pedofilem z Sosnowca". Do akcji wkroczyła policja, która zapobiegła linczowi "pedofila". Kilka radiowozów dość szybko znalazło się w centrum miasta. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, a następnie zaprowadzili do radiowozu. 

Całość została uwieczniona przez wielu mieszkańców na zdjęciach i filmikach.

- Potwierdzam, że takie zajście miało miejsce. Mężczyzna złożył zawiadomienie o groźbach i występuje u nas jako osoba poszkodowana. Takie duże siły i środki w Sosnowca nie powinny nikogo dziwić, bo komenda ma możliwość w razie potrzeby korzystania ze wsparcia policjantów Oddziału Prewencji - mówi podkom. Sonia Kepper z KMP w Sosnowcu.

"Pedofil z Sosnowca" rozpoznany

Zobacz moment ujęcia w galerii zdjęciowej

Zatrzymany w Sosnowcu jest podejrzewany o gwałt

Zatrzymanie mężczyzny w Sosnowcu to jeszcze nie koniec tej historii. Okazuje się, że po wylegitymowaniu 43-latek został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Ta jednostka prowadzi bowiem śledztwo w sprawie gwałtu, do którego miało dojść w maju w Czeladzi.

Według naszych informacji, mężczyzna jest podejrzewany o czyn z art. 197. 

Art. 197

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:

wspólnie z inną osobą,wobec małoletniego poniżej lat 15,wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.§ 4. Jeśli sprawca czynu określonego w § 1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5.

Śledztwo jest w toku.

"Pedofil z Sosnowca" ma w Sosnowcu status poszkodowanego, natomiast w Będzinie został zatrzymany i oficjalnie jest podejrzewanym o gwałt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE