Tak wyglądają pyszności u Pani Foremki w Katowicach. Ślinka cieknie na sam widok

i

Autor: A. Olejarczyk

Katowice

Pani Foremka w Katowicach tworzy desery nie z tej ziemi. Można się najeść od samego patrzenia

Desery w kształcie filiżanki cappuccino z puszystą pianką i czerwone, lśniące jabłka z listkami w kolorze soczystej zieleni. Do tego ogromne, żółte klocki Lego i żołędzie, w których kryje się karmelowy, lekko słonawy mus z nutą prażonych orzechów. Takich cudów można spróbować w cukierni "Pani Foremka" w Katowicach. Ostrzegamy - od samego patrzenia cieknie ślinka i burczy w brzuchu!

Pani Foremka otworzyła cukiernię w Katowicach

10 lutego przy ul. Warszawskiej 12 w Katowicach otworzyła się cukiernia "Pani Foremka". Za inicjatywą stoi genialna Sylwia Grodzka-Haba, która od kilku lat prowadzi własny lokal w Mysłowicach.

Właścicielka tworzy niezwykłe wyroby, wyglądem do złudzenia przypominające różne przedmioty codziennego użytku lub owoce. Tak też za przeszkloną szybą zobaczymy żółte klocki Lego, sporej wielkości żołędzie czy filiżanki cappuccino z puszystą pianką. Ale niech was wzrok nie zmyli - to wszystko zrobione jest z czekolady!

Kreatywność i dbałość o detal widać w każdym produkcie, który tworzy pani Sylwia - notabene finalistka programu „Bake Off – Ale Ciacho". Jej monodesery to prawdziwe połączenie sztuki i cukiernictwa. Zresztą zobaczcie sami.

Pani Foremka otworzyła cukiernię w Katowicach. Jej monodesery podbijają rynek i serca:

Pierwsza cukiernia "Pani Foremka" powstała w Mysłowicach

Pierwsza cukiernio-kawiarnia "Pani Foremka" została otwarta jesienią 2017 r. w budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Właścicielka marki Sylwia Grodzka-Haba skupia się na nowoczesnym cukiernictwie. Przede wszystkim tworzy monodesery, których kilkanaście rodzajów jest wystawionych na ladzie. Ich cena waha się w zależności od rodzaju między 27 a 32 zł. Przy ul. Grunwaldzkiej oczywiście można napić się  kawy, herbaty, wody czy też soku.

Lokal w Mysłowicach został urządzony w nowoczesnym designie. Dominują tu ciepły, klimatyczny wystrój. Na ścianach cegłą łączy się z drewnianymi lamelami. Mysłowicki lokal czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 12-20.00.

W podobnym wystroju urządzony jest katowicki punkt "Pani Foremki" przy ul. Warszawskiej 12. Wystrój jest ciepły, światło miękko otula przestrzeń, nie brakuje zieleni. W lokalu można się napić kawy, herbaty czy soku. Ceny wystawionych na ladzie monodeserów - podobnie jak w Mysłowicach - wahają się od 27 do 32 zł.

Cukiernia "Pani Foremka" w Katowicach jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 12-20.