Oto najpopularniejsze imiona nadawane dziecom w Katowicach w 2020 roku. Zaskoczeni? [TOP 10]

2020-10-08 9:55

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Katowicach w 2020 roku. Mamy dla was zestawienie za pierwsze półrocze tego roku. Zestawienie imion zostało przygotowane z podziałem na płeć, wg adresu zameldowania. Wykaz nie uwzględnia imion występujących jednokrotnie. Zobaczcie pełną listę na slask.eska.pl.

Jakie są najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Katowicach? Mamy dla was zestawienie

Mamy najnowsze dane z Ministerstwa Cyfryzacji dotyczące najczęściej nadawanym imion w poszczególnych miastach w Polsce. Jak to wygląda w Katowicach? Jakie imiona swoim pociechom najczęściej nadawali mieszkańcy stolicy województwa śląskiego. Sprawdźcie nasze zestawienie.

Okazuje się, że w Katowicach wśród chłopców króluje Jan - to imię w pierwszym półroczu 2020 roku zostało nadane aż 24 chłopcom. Dalej mamy Filipa - 23 razy oraz Jakuba - 22.

Wśród dziewczynek najpopularniejsze imiona to:

  • Maja - nadane 23 razy,
  • Emilia - 22,
  • Julia - 20.

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że wybierając imię dla swojego dziecka, należy pamiętać o tym, że według prawa, nie powinniśmy decydować się na imię ośmieszające. Co ważne, imię powinno wskazywać też na płeć dziecka.

Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, kierownik urzędu stanu cywilnego, w którym chcemy zarejestrować naszego potomka, może odrzucić nasz wybór.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE