Osoby po przeszczepieniu są tymi najważniejszymi w Biegu po Nowe Życie!

2021-06-10 9:00 Materiał partnerski
18. Bieg po Nowe Życie
Autor: mat.prasowe/ na zdjęciu: Przemysław Saleta ze swoją sztafetą Wisła 2019

Już tylko krok dzieli nas od rozpoczęcia 18. Biegu po Nowe Życie – wydarzenia, które dwa razy do roku skupia osoby po przeszczepieniu z całej Polski. To one w otoczeniu gwiazd ze świata filmu, teatru, muzyki, estrady, sportu, mediów oraz naukowców i lekarzy praktyków z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych dają jasny przekaz – „Dostaliśmy nowy narząd, dostaliśmy wielką szansę, możemy być wśród Was, i cieszyć się drugim życiem”.

Wśród startujących będzie po raz kolejny Sylwia Szkudlarek, która szesnaście lat temu oddała nerkę synowi Sebastianowi. Zupełnie się nad tym nie zastanawiałam, zaufałam lekarzom. Patrząc na chore i cierpiące dzieci poddawane dializie, powiedziałam „nie”. Nie chcę aby nasz syn przez to przechodził. Przeszczep rodzinny, to była szansa na to, by syn uniknął dializ. Pierwsze co usłyszałam od męża po zabiegu, to najcudowniejsza wiadomość „Kochanie, wszystko się udało .Twoja nerka podjęła pracę u Sebastiana. Przeszczep się udał!” To był jeden z najszczęśliwszych dni w życiu naszej rodziny  – opowiada Sylwia Szkudlarek. Wraz z synem regularnie pojawiają się na trasie Biegu po Nowe Życie, nie inaczej będzie teraz.

Bieg po Nowe Życie to wiele wspaniałych historii

Karina Paszek jest szczęśliwą mamą. Lekarze na szczęście nie przekreślili jej szans na zajście w ciążę po przeszczepie serca  i urodzenie zdrowego dziecka. Musiałam poczekać na takie wyniki biopsji serca, aby nie było zagrożenia, że narząd się nie przyjmie. Lekarze zmodyfikowali leki immonosupresyjne, dawki musiały być bezpieczne dla płodu – mówi Karina. Już w ciąży Karina po raz pierwszy wystartowała w Biegu po Nowe Życie w Wilanowie, towarzyszył jej Szymon Piotr Warszawski, aktor, który w słynnym filmie „Bogowie” zagrał Andrzeja Bochenka, zastępcę prof. Zbigniewa Religi. 1 kwietnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach Karina urodziła zdrowego synka Tymka, który już za kilka dni wraz z mamą przyjedzie do Wisły.  Bieg po Nowe Życie to wiele wspaniałych, nierzadko dramatycznych, ale przede wszystkim wzruszających i dających do myślenia historii osób po przeszczepieniu. Opowieści, które przekonują jak wiele możemy dać innym i jak istotne jest to, że jedna nasza decyzja może kiedyś zmienić, a nawet uratować czyjeś życie. - mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku. – Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze i dlatego też od wielu lat wspieramy Bieg po Nowe Życie. W naszym banku tworzymy środowisko, które jest aktywnie zaangażowane w wiele inicjatyw społecznych i chętnie wspiera potrzebujących, zatem jest to dla nas niezwykle istotne wydarzenie w zakresie odpowiedzialnego biznesu – dodaje.

18. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 12 czerwca o 12:00 na rynku w Wiśle. Więcej informacji znajdziecie >>tutaj<<.

18. Bieg po Nowe Życie
Autor: mat.prasowe

Materiał partnerski

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE