Opuszczony szpital w Zabrzu

i

Autor: Adrian Wdowiak

Ruina w mieście

Opuszczony szpital ginekologiczny w Zabrzu. Tutaj rodziły się dzieci

W Zabrzu stoi opuszczony szpital. W Klinice Perinatologii i Ginekologii leczyły się kobiety w ciąży, a na porodówce rodziły się dzieci. Dzisiaj budynek jest zrujnowany, lecz w środku wciąż znaleźć można nie tylko meble, ale i naczynia laboratoryjne z tajemniczymi substancjami. Odwiedzili go miłośnicy urbexu.

Opuszczony szpital w Zabrzu przy ul. Traugutta od lat popada w coraz większą ruinę. Wciąż nie ma decyzji, co zrobić z pustym budynkiem. Całość została zamknięta, część okien zamurowano, lecz miłośnicy urbexu znaleźli sposób, aby wejść do środka i udokumentować obecny stan budynku.

Byli bardzo zdziwieni, bo okazało się, że w środku w wielu pomieszczeniach wciąż stoją meble, szafki i naczynie laboratoryjne. Niektóre z nich są zamknięte.

Opuszczony szpital w Zabrzu

Zobacz zdjęcia 

W opuszczonym budynku szpitala niegdyś znajdowała się Klinika Perinatologii i Ginekologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. To tutaj leczyły się kobiety w ciąży, przygotowujące się do porodu, a na porodówce rodziły się dzieci.

Szpital został przeniesiony, a obiekt zamknięty z powodu ogromnych kosztów jego utrzymania. Dodatkowo stale pogarszał się stan techniczny budynku, którego nie dało się już dłużej remontować. 

Dzisiaj stale postępuje degradacja dawnego szpitala. W środku widać ślady zniszczeń. Część instalacji jest wyrwana, winda zdemolowana, a większość pozostałych mebli i szafek medycznych zniszczona. Jednak część pomieszczeń dobrze opisanych specjalnymi tabliczkami nadal skrywa ciekawe przedmioty.

W jednym z nich eksploratorzy miejscy natrafili na fiolki, płytki szklane do przygotowywania preparatów laboratoryjnych, a nawet dokumentację szpitalną i zdjęcia RTG.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE