Huta Kościuszko w Chorzowie

i

Autor: Krystian Zacny

Opuszczona Huta Kościuszko przyciąga miłośników urbexu. Zobacz zdjęcia

Huta Kościuszko w Chorzowie wciąż jest atrakcyjnym miejscem dla miejskich eksploracji miłośników urbexu. Opuszczone budynki, które nie zostały włączone do Muzeum Hutnictwa, przyciągają zwiedzających. W niektórych pomieszczeniach biurowych i magazynach wciąż znajdują się meble.

Huta w Chorzowie jeszcze w latach 90. była prawdopodobnie jedynym tak wielkim zakładem przemysłowym, którego całą linię produkcyjną można było śledzić z ruchliwej trasy Katowice - Bytom. Gdy została zamknięta i zlikwidowana, część hal wyburzono, a urządzenia wywieziono. 

Po wielu latach w ocalałej przed zniszczeniem elektrowni huty zorganizowano Muzeum Hutnictwa. Lecz na ogromnym terenie pohucianym wciąż stoją budynki administracyjne i dawnych magazynów, które niszczeją w szybkim tempie. Zanim całkowicie obrócą się w ruinę, miłośnicy miejskich eksploracji dokumentują to, w jakim stanie są obiekty.

Opuszczona Huta Kościuszki w Chorzowie

Zobacz zdjęcia z urbexu Krystiana Zacnego

Urbex w hucie

W trakcie urbexu w Hucie Kościuszko Krystian Zacny odwiedził kilka obiektów. Budynek administracyjny jest niemal całkowicie zrujnowany. Szyby są w większości wybite, jednak wciąż okna są sprawne i można je zamknąć lub otworzyć. Pozostały także płytki ceramiczne i charakterystyczne luksfery.

W kilku pomieszczeniach zachowały się nawet meble. 

Są niestety zniszczone i już nie nadają się do użytkowania, lecz i tak stanowią ciekawostkę. Inną ciekawostką są wszelkiego rodzaju napisy na murach ostrzegających przed niebezpieczeństwami, związanymi z pracą w hucie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE