Ogromna DROŻYZNA w sklepach

i

Autor: pixabay.com Ogromna DROŻYZNA w sklepach

Ogromna DROŻYZNA w sklepach. Polacy coraz mocniej to odczuwają. Podrożały nawet podstawowe produkty

2021-11-04 14:22

Tanio to już było. Nabiał drogi, warzywa i owoce drogie, pieczywo też. Jak żyć? Wybraliśmy się na miejski targ w Sosnowcu, żeby zapytać mieszkańców jak radzą sobie ze wzrostem cen. Większość z nich narzeka na wyższe ceny podstawowych produktów spożywczych. A to nie wszystko...

Zapytaliśmy mieszkańców Sosnowca czy odczuwają na własnej skórze wzrost cen w Polsce i jak mocno ich to dotyka w ostatnich tygodniach. Zdaniem większości mieszkańców, którzy wybrali się na targ w centrum miasta, podrożało dosłownie wszystko. I jest to dla wielu bolesne obciążenie domowego budżetu.

- Przede wszystkim jest zaskoczenie przy płaceniu rachunków, że parę rzeczy się kupiło i już jakaś spora kwota - twierdzi jedna z mieszkanek.

W październiku 2021 inflacja w Polsce wynosiła prawie 7 procent, co większość obywateli odczuła niemal od razu. Już nie tylko paliwo jest drogie, ale i również artykuły pierwszej potrzeby. Do najczęściej wymienianych produktów , które podrożały najbardziej należały: mąka, masło, wędliny, warzywa i owoce oraz ogólnie rozumiany nabiał. Nie zabrakło także pieczywa.

- Wszystko podrożało. Mleko, masło, wędliny. No i poza tym pieczywo. Płaciłam za chleb 4.80 zł a teraz momentalnie 5.80 zł.- wypowiada się jedna z pań kupujących na targu.

Na wzrost cen narzekają nie tylko kupujący, ale również sprzedawcy.

- Robię codziennie zakupy, bo prowadzimy catering dietetyczny, więc jesteśmy na bieżąco z cenami i ceny są wysokie. Choćby taki cienki boczek krojony w plasterki, za który płaciłam 5.99 teraz jest po 8.49 - komentuje jeden z przedsiębiorców, którego spotykamy na targu.

Jak widać wzrost cen produktów dotyka i również przedsiębiorców, którzy przez to zmuszeni są do podnoszenia cen wykonywanych przez siebie usług. Dla klientów oznacza to znów większe wydatki. Czy będzie jeszcze drożej? Eksperci nie mają wątpliwości, że inflacja przez kolejne tygodnie będzie rosła, a sytuacja ma poprawić się dopiero w przyszłym roku. Jeśli oczywiście prognozy ekonomiczne się sprawdzą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected].

Sedno Sprawy - Jan Grabiec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE