OFF Festival w Katowicach: Iggy Pop bez marynarki rozgrzał publiczność

2022-08-07 13:35

Właśnie takiego show wszyscy uczestnicy OFF Festival w Katowicach się spodziewali! Iggy Pop bez marynarki na scenie dał popisowy koncert. A publiczność szalała i bacznie obserwowała każdy ruch swojego idola.

OFF Festival w sobotę rozkręcał się dosyć leniwie. Niestety pochmurna pogoda z przelotnymi opadami zrobiła swoje. Całe festiwalowe miasteczko wyglądało tak, jakby oczekiwało na coś ważnego i wyjątkowego. Koncert Iggy Popa był chyba jedynym wydarzeniem, które mogło rozkręcić publiczność.

Wcześniejsze występy Ghetts z Wielkiej Brytanii i grupy Kacperczyk były bardzo udane. Zwłaszcza zaskakująco wyglądało pojawienie się na koncercie polskiej grupy Artura Rojka, który zaśpiewał z nią utwór Mieć czy być. Jednak mimo to większość uwagi fanów muzyki skupiona była na wyczekiwaniu do późnych godzin nocnych na występ Iggy Popa. Wielu fanó1) z resztą wybrała się do Doliny Trzech Stawów wyłącznie po to, aby na własne oczy zobaczyć i posłuchać ojca założyciela punk rocka.

Iggy Pop na OFF Festivalu w Katowicach

Co to był za koncert! Już samo pojawienie się na scenie zelektryzowało publiczność. A gdy po kilku minutach Iggy Pop zdjął marynarkę i zaprezentował się tysiącom ludzi z nagim torsem, fani wręcz oszaleli. 75 lat to zaawansowany wiek, który nie pozostaje bez znaczenia, gdy chce się skakać po scenie bez ubrania. Ale przecież takiego właśnie chcieliśmy go oglądać!

Iggy Pop zaśpiewał to, co ma najlepszego w swoim wieloletnim repertuarze nie tylko solowym, ale także z grupą The Stooges, którą mogliśmy oklaskiwać na OFF Festivalu już 7 lat temu. Iggy Pop zaprezentował więc mi.in. Lust For Life, The Passenger, Search and Destroy i James Bond.

- Wokalnie jest w bardzo dobrej formie, co udowodnił podczas półtoragodzinnego występu. Myślę, że mógłby grać jeszcze z godzinę, bo im bliżej końca, tym bardziej się rozkręcał. Nie ma lepszego i jak śpiewa Maciej Kacperczyk: jedyny Iggy, to Iggy Pop! – napisał w swojej recenzji Daniel Łojko w serwisie rytmy.pl.

OFF Festival w niedzielę

Co jeszcze zobaczymy w czasie OFF Festivalu w Katowicach? Pogoda znacznie się poprawiła. Nie pada, a temperatura znacznie się podniosła, dzięki czemu od rana ludzi jest jakby nieco więcej.

Dzisiaj swoje koncerty zaplanowały takie formacje i wokaliści jak:

  • Bedoes
  • Central Cee
  • Metronomy
  • Papa Dance.

Pełny program OFF Festivalu

OFF Festival w Katowicach - koncerty i publiczność

Zobacz zdjęcia w galerii zdjęciowej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE