O mały włos od tragedii. Kierowca prawie potrącił kobietę z wózkiem

2022-12-29 17:28
Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w Zabrzu
Autor: Policja Śląska

Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak kierowca jadący lewym pasem nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. To cud, że nie uderzył w kobietę, która w tym momencie z wózkiem dziecięcym i małą dziewczynką u boku przechodziła na drogą stronę ulicy.

Szokujące wideo z Zabrza udostępniła na swojej stronie Policja Śląska. Mundurowi otrzymali je od świadka całego zajścia, który przesłał nagranie z samochodowej kamerki na skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Do zdarzenia doszło pod koniec września w Zabrzu na ul. De Gaulle'a. Widać na nim, jak do przejścia dla pieszych zbliża się kobieta. Przed sobą pcha dziecięcy wózek, a obok niej na na rowerku jedzie kilkuletnia dziewczynka.

Kierowcy jadący prawym pasym jezdni zatrzymują się, by przepuścić pieszych. Jednak kierowca samochodu Dacia na lewym pasie ignoruje wszelkie sygnały i nie zwalnia przed zebrą. Do tragedii nie doszło tylko dlatego, że przezorna kobieta zatrzymała się za maską samochodu na prawym pasie. Gdyby nie jej ostrożność, cała historia mogłaby zakończyć się inaczej.

Policjantom z Zabrza udało się ustalić tożsamość nieodpowiedzialnego kierowcy. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec Świętochłowic.

- Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skutek omijania pojazdów, które zatrzymały się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej, ukarany został 2500 zł mandatem i 15 punktami karnymi - przekazuje zabrzańska policja.

To już druga tego typu sytuacja, do której doszło na Śląsku w ostatnim czasie. Zaledwie dwa tygodnie temu Policja Śląska opublikowała nagranie drogi na osiedlu Witosa w Katowicach. Podobnie jak w Zabrzu, kierowca niemal potrącił na pasach kobietę prowadzącą dziecięcy wózek. Za wykroczenia dostał 15 punktów karnych, a dodatkowo grozi mu grzywna do 30 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE