Nowy inwestor w zabrzańskiej strefie. Będzie więcej miejsc pracy

2021-07-29 10:00
Kolejna sprzedana działka w zabrzańskiej strefie. Nowy inwestor - więcej miejsc pracy
Autor: materiały partnera Kolejna sprzedana działka w zabrzańskiej strefie. Nowy inwestor - więcej miejsc pracy

9 lipca, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie. Ofertę złożyła firma Poltech Sp. z o.o., która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 6,89 ha przy ul. Alberta Borsiga i Ofiar Katynia za kwotę 10 mln 440 tys. zł netto.

Poltech Sp. z o.o. to certyfikowany producent koszy zbrojeniowych do ścian oporowych oraz zbrojeń dla budownictwa mieszkaniowego. w zabrzańskiej strefie ekonomicznej firma planuje zainwestować 30 mln zł i zatrudnić 100 osób.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 33 podmioty. Do sprzedaży pozostała ostatnia działka o łącznej powierzchni 2,1 ha. Dziewiętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok. miliarda zł, tworząc ok. 2 tys. nowych miejsc pracy.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.  

W liczbach:

  • 33 podmioty zakupiły nieruchomości
  • 98,47% sprzedanej powierzchni

- Rozwój terenów inwestycyjnych to jeden z priorytetów w działalności zabrzańskiego samorządu. Kosztem 65 mln zł pozyskanych ze środków unijnych i budżetu miasta, rozbudowaliśmy infrastrukturę w strefie ekonomicznej, gdzie kolejne firmy otwierają swoje zakłady i tworzą miejsca pracy. Ich inwestycje warte są dzisiaj już ok. miliarda zł. Zainteresowanie, jakim cieszą się nasze tereny inwestycyjne, przekłada się także na spadek bezrobocia w mieście - powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE