Śląska Policja przyjęła 84 policjantów. Wśród nich jest 15 kobiet

i

Autor: slaska.policja.pl Śląska Policja przyjęła 84 policjantów. Wśród nich jest 15 kobiet

Nowi policjanci zasilili szeregi śląskiej policji. Wśród nich 15 kobiet. To kropla w morzu potrzeb

W piątek 10 marca odbyło się uroczyste ślubowanie 84 nowych policjantów, wśród których znalazło się 15 kobiet. Czeka ich teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Śląską policję zasiliło 84 nowych stróżów prawa, w tym 15 kobiet. W piątek 10 marca na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach złożyli ślubowanie. To pierwsi rekruci, którzy zostali przyjęci w szeregi garnizonu po fali odejść, jaka nastąpiła na początku tego roku, kiedy szeregi policji opuściło 1055 funkcjonariuszy. Mundur zdjęli ci najbardziej doświadczeni policjanci, którzy w policji przepracowali 25-30 lat.

Nowi funkcjonariusze mogą liczyć na zarobki w wysokości 4460 zł na rękę w przypadku osób przyjętych jeszcze przed 26 roku życia, oraz 4010 netto dla funkcjonariuszy powyżej 26 roku życia. 

Zobacz zdjęcia z uroczystego ślubowania nowych policjantów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE