Sosnowiec: Nowoczesny terminal rozpoznaje osoby bez maseczek. To nowa metoda walki z COVID-19

2020-10-06 9:57
System kontroli w MOPS Sosnowiec
Autor: MOPS Sosnowiec System kontroli w MOPS Sosnowiec

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu zainstalował nowoczesny system kontroli, dla osób wchodzących do budynku. Specjalny terminal mierzy temperaturę oraz rozpoznaje osoby wchodzące bez maseczki. Jak to działa? Sprawdźcie na slask.eska.pl.

Sosnowiec: Terminal rozpoznaje osoby bez maseczek

Jak to działa? Nowoczesny system za pomocą obrazu i głosu przekazuje badanej osobie informację czy jej temperatura jest w normie. Terminal może również sterować zamykaniem lub otwieraniem wejścia do budynku.

- Dla nas jest to ważne, że strażnik miejski nie ma bezpośredniego kontaktu z osobami wchodzącymi. Może dzięki temu zachować bezpieczną odległość - powiedział nam rzecznik sosnowieckiego MOPS Marek Kopczacki.

Urządzenie może zostać podpięte pod drzwi wejściowe. Jeśli petent podejdzie pod nie, system zmierzy mu temperaturę, sprawdzi czy ma maseczkę i jeśli wszystko będzie w porządku, drzwi otworzą się.

Urządzenie ma ułatwić sprawną obsługę interesantów i skrócić czas oczekiwania na wejście do budynku MOPS-u.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Jest najnowsza prognoza rozwoju epidemii. "Boże Narodzenie można odwołać"

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE