Nowe radiowóz policyjny

i

Autor: Policja Radiowóz w nowym oznakowaniu

Nowe radiowozy policji są niebiesko-żółte i odblaskowe. Jadą do Śląskiej Policji

Śląska Policja dostanie nowe radiowozy zakupione w ramach zakupów dla jednostek policji w całej Polsce. Radiowozy są odblaskowe i oznakowane na niebiesko i żółto, co jest zgodnie z najnowszym wzorem. Policjanci jeździć będą nową generacją aut kia sportage, wyposażonych w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 i mocy 150 KM. Sprawdź, które komendy je otrzymają.

Nowe oznakowanie radiowozów policji

Polska policja zakupiła 78 samochodów oznakowanych typu SUV marki Kia Sportage. Radiowozy zostały zakupione dzięki wspólnemu finansowaniu przez jednostki samorządów terytorialnych oraz policji. Dostawa tych radiowozów jest pierwszą, która została zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych przedstawionych na targach Polsecure w Kielcach w 2022 r.

Na uwagę zasługują przede wszystkim barwy malowania radiowozów w żółte i niebieskie pasy. Auta są oklejone odblaskową folią, która widoczna jest z daleka. To celowy zabieg. Chodzi o to, aby radiowozy były doskonale widoczne na drodze.

Cieszą się z tego faktu głównie kierowcy, bo nie grozi im już "polowanie w krzakach" za zbyt szybką jazdę.

Nowe radiowozy policji z nowym oznakowaniem

Zobacz zdjęcia w galerii

Nowe radiowozy policji na Śląsku

Przetarg organizowała komenda w Bydgoszczy więc na Śląsk samochody policyjne dotrą przed świętami. Oprócz nowoczesnych SUV-ów komendy policji w woj. śląskim otrzymają także samochody kia ceed. Łącznie będzie to 18 pojazdów.

Nowe radiowozy dostaną te komendy policji:

  • Katowice: 4 kia ceed
  • Gliwice: 2 kia ceed,
  • Rybnik: 2 kia ceed, 1 kia sportage
  • Sosnowiec: 1 kia ceed
  • Tarnowskie Góry: 1 kia ceed, 2 kia sportage
  • Zabrze: 1 kia ceed
  • Bielsko-Biała: 3 kia sportage
  • Częstochowa: 1 kia sportage
  • Zawiercie: 1 kia sportage

Ile kosztuje radiowóz i jakie ma wyposażenie?

Cena samochodu oznakowanego zgodnie z nowym wzorem wynosi 166 480,50 zł. Łączna wartość zamówienia na 78 szt. radiowozów wynosi 12 985 479,00 zł.

Środki finansowe w wysokości 7 265 979,00 zł pochodzą z budżetu policji, a pozostałe, w wysokości 5 719 500,00 zł - pochodzą  z Funduszu Wsparcia Policji czyli od lokalnych samorządów.

Samochody kia sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 oraz mocy netto 110 kW. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.

Nowe radiowozy. Policja pokazała je w Targach Kielce