Nowe karetki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

2021-12-29 13:37

Kilka tygodni temu szpital otrzymał dwie nowe karetki, których zadaniem będzie transport pacjentów. Samochody mają zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Szpital pozyskał karetkę transportową T oraz karetkę neonatologiczną N. W pierwszej kolejności otrzymane samochody musiały przejść proces doposażenia, aby następnie mogły zostać oddane do użytku. Zadaniem karatek jest transport pacjentów. Jak mówi Wojciech Gomułka Rzecznik Prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach:

- Karetki przeznaczone są do transportu pacjentów z innych szpitali na konsultacje do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka lub odwrotnie, dziecko z naszego szpitala jedzie takim samochodem czy to do poradni czy do innego szpitala. Tam zasięga porady i wraca do naszego.

Karetki zaczęły pełnić swoją służbę tuż przed samymi świętami. Całkowity ich koszt zakupu wraz z doposażeniem wyniósł prawie 600 tysięcy złotych. Środki na ten cel zostały pozyskane z dotacji celowej budżetu państwa. Karetki są bardzo dobrze wyposażone, dzięki czemu pacjent może poczuć komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto jednak zaznaczyć, że nie są to pojazdy przeznaczone do wypadków.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE