Nie wiesz co zrobić ze świątecznym drzewkiem? Posadź je na nowo!

2022-01-14 17:49
Akcja Świąteczna choinka w parku
Autor: Natalia Czarnuch pixabay

​Święta, święta i po świętach, a co zrobić ze świątecznym drzewkiem? W Rudzie Śląskiej trwa akcja "Świąteczna choinka w parku".​ Jeżeli posiadasz choinkę w donicy, z systemem korzeniowym możesz dać jej drugie życie.

W Rudzie Śląskiej trwa akcja "Świąteczna choinka w parku miejskim". Każdy może oddać iglaka, który ponownie zostanie posadzony. Wystarczy, że drzewo jest w donicy, z systemem korzeniowym. Choinki świąteczne dostarczyć można do 31 stycznia 2022 r. do Biura Utrzymania Zieleni MPGM TBS przy ul. Janasa 13a w dzielnicy Ruda (siedziba Rejonu Eksploatacji Budynków nr 1) oraz Rejonu Eksploatacji Budynków nr 2 przy ul. Osiedlowej 6 w dzielnicy Wirek.

Wykwalifikowani pracownicy ocenią stan choinki i odpowiednio wykonają sadzenie na terenach parków i zieleńców miasta - informuje Justyna Wawrzynczok z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Rudzie Śląskiej. Mieszkańcom Rudy Śląskiej akcja się bardzo spodobała: Bardzo dobra inicjatywa, po prostu - ekologia, oszczędność, zieleń, tlen - same doborci! - mówi mieszkanka Rudy Śląskiej. Przynajmniej śmietniki są puste, a korzyść jest dla miasta i środowiska - dodaje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE