Nie mogą chodzić na mecze, ale wciąż zajmują się pomaganiem. Dziewczyny z Torcida Girls tym razem wsparły ogrzewalnIę dla bezdomnych [ZDJĘCIA]

2021-01-22 7:36 NAU

Podczas ostatniej fali mrozów dziewczyny z Torcida Girls wykazały się dużymi pokładami empatii i zebrały dla tych najbardziej potrzebujących cały samochód odzieży, żywności i środków higieny. Produkty trafiły do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu. Brawo!

Ale jazz od Sanah numerem jeden! To nie pierwszy sukces gwiazdy

Torcida Girls pomagają. Kibicki Górnika Zabrze dostarczyły produktu dla potrzebujących w ogrzewalni

Słynna już grupa kibicowska Torcida Girls to dziewczyny, które wielokrotnie pokazały, że oprócz kibicowania ukochanemu klubowi - Górnikowi Zabrze - ważne jest dbanie o lokalną zabrzańską społeczność. Dlatego tak chętnie angażują się w akcje charytatywne i pomocy. Nie inaczej było podczas ostatniej fali tęgich mrozów.

Kibicki z Zabrza postanowiły wesprzeć podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, a konkretnie znajdującej się przy ulicy Stalmacha ogrzewalni, w której przebywają głównie bezdomni.

- Od kilku dni temperatura jest bardzo niska, zapewne każdemu z nas daje się ona we znaki. Pamiętajmy w tym czasie, że są ludzie, którzy nie mają dachu nad głową i zima jest dla nich ogromne trudna. Po powrocie z dworu, nie mają możliwości ogrzać się w ciepłym mieszkaniu czy zjeść gorącej zupy... - przekonywały dziewczyny z Torcida Girls.

Dlatego właśnie przywiozły do ogrzewalni całe auto odzieży, żywności i środków higieny.

- Potrzeby jednak dalej są duże. Czego brakuje? Przede wszystkim butów, bielizny w tym skarpetek, spodni. W ogrzewalni w Zabrzu przebywają głównie mężczyźni, dlatego potrzeba rzeczy męskich. Nie przyjmują żadnych kocy, ręczników itp bo nie mają miejsca na przechowywanie. Wszelka żywność oczywiście również bardzo mile widziana - czytamy w mediach społecznościowych Torcida Girls.

Dziewczyny przypominają, że rzeczy można dostarczać bezpośrednio do ogrzewalni po godzinie 20.00. Obecnie temperatura nieco się ustabilizowała, ale meteorolodzy zapowiadają, że jeszcze tej zimy czeka nas kolejna fala srogich mrozów. Warto wtedy pamiętać o potrzebujących.