Plac Sikorskiego w Bytomiu

i

Autor: wikimedia

Pieniądze

Najtańsze mieszkania w Polsce są w tych miastach. Bytom, Rybnik i Przemyśl w czołówce

Gdzie kupić najtańsze mieszkanie w Polsce? Ranking opublikowany przez Rynek Pierwotny pokazuje, w którym mieście ceny są najniższe za 1 mkw. W zestawieniu dominują śląskie gminy, w których systematycznie zmniejsza się liczba mieszkańców. Tam wiele mieszkań stoi opuszczonych.

Ceny mieszkań w Polsce idą systematycznie w górę. Najdroższe są oczywiście w Warszawie, Sopocie i Zakopanem. 1 mkw mieszkania oferowany jest nawet za 15 tys. zł, co nierzadko przekłada się na ponad 300 tys. zł za kawalerkę. I chętnych nie brakuje.

Ale my przyjrzeliśmy się cenom najtańszych mieszkań na rynku. Wychodzimy z założenia, że nie wszystkich stać na kupno drogich lokali w najbardziej popularnych i atrakcyjnych lokalizacjach. Z pomocą przyszedł ranking Rynku Pierwotnego, który przeanalizował nie tyle ceny wywoławcze, co uzyskiwane ostatecznie na umowach kupna sprzedaży.

Ranking najtańszych miast pod względem ceny mieszkań

Oto zestawienie dziesięciu „najtańszych” miast pod względem ceny mieszkań.

Zobacz w galerii zdjęciowej

Gdzie w Polsce są najtańsze mieszkania?

Zainteresowanie osób zdecydowanych na zakup mieszkania coraz częściej wzbudzają miasta, które do tej pory nie były brane pod uwagę w zestawieniach cen mieszkań w Polsce. Jako, że z roku na rok zmienia się struktura demograficzna, zaczynają już być dostrzegane w rankingach. Wśród miast na prawach powiatu z najniższą średnią ceną 1 mkw. nowych i używanych mieszkań dominują śląskie gminy.

QUIZ. Pamiętasz jedzenie z czasów PRL? Oto kuchnia naszego dzieciństwa

Pytanie 1 z 15
1. Popularnym posiłkiem w szkole w czasach PRL-u były: