Najstarszy wolontariusz WOŚP pochodzi z Tarnowskich Gór

i

Autor: UM Tarnowskie Góry

Najstarszy wolontariusz WOŚP pochodzi z Tarnowskich Gór

W niedzielę, 29 stycznia, już po raz 31. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznym finale uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i na całym świecie. A kto był z nich najstarszy? Odpowiedź jest znana: pan Zdzisław z Tarnowskich Gór.

Najstarszy wolontariusz WOŚP pochodzi z Tarnowskich Gór

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. 

W tegorocznym finale uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i na całym świecie. Wśród nich był pan Zdzisław Wielochowski z Tarnowskich Gór, który okazał się najstarszym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia - w dzień przed 31. finałem - skończył 94 lata.

Wspiera on Orkiestrę od lat. Zresztą w swojej biblioteczce trzyma podziękowania od samego Jurka Owsiaka ("Zdzichu, dobrze, że z nami jesteś, trzymaj się"). 

Do kwestowania namówiła go córka. - Zapisz mnie! - w ten sposób już od jesieni ją nagabuje. Pan Zdzisław w przeszłości pracował jako architekt, urbanista. Dlatego też zawsze, na koniec kwestowania, robi sobie zdjęcie pod pochodzącym z końca XIX wieku tarnogórskim Ratuszem, co widać powyżej. Fotografia z wnukiem Piotrem musi być!

- Ludzie są cudowni: choć zimno, choć można wpłacać elektronicznie i tak wrzucają pieniądze do puszki – podkreślał.

WOŚP 2023. Ile do tej pory udało się zebrać podczas 31. Finału?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 31. Finału zebrała już ponad 154 miliony złotych (czyli o 18 mln więcej niż w 2022; łącznie, po wszystkich podsumowaniach, w ubiegłym roku na konto Orkiestry wpłynęło ponad 224 mln). Ale to jeszcze nie koniec. Wciąż bowiem trwają internetowe licytacje - ostatnie zakończą się 12 lutego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE