Najnowsze MEMY na zakończenie roku szkolnego tworzą uczniowie. Zobacz

2022-06-24 10:09

Zakończenie roku szkolnego to uroczystość, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie. Wielu z nich tworzy genialne MEMY. Pokazują, co działo się w ich klasach w województwie śląskim i czego się spodziewają po wakacjach. Zobaczcie najnowsze memy na koniec roku szkolnego.

Najnowsze memy na koniec roku szkolnego

Uczniowie są genialni! Rzadko pokazują to w szkole na lekcjach, ale jeśli chodzi o tworzenie szkolnych memów, nie mają sobie równych. Najnowsze memy znajdziecie w galerii zdjęciowej. Na temat memów powstało już wiele rozpraw doktorskich, bo to nie tylko prosty humor, ale odzwierciedlenie czasów, w jakich żyje młodzież. 

Znaleźć w nich można słynne cytaty (czasami twórczo przerobione), odnośniki do polityki, mody, zachowań, a przede wszystkim pop kultury.

Uczniowie kończą rok szkolny

24 czerwca szkołę podstawową w woj. śląskim kończy ponad 57 tys. uczniów. Swoje pierwsze świadectwa szkolne odbierze ponad 44 tys. pierwszoklasistów. O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiega się w Śląskiem ponad 57 tys. uczniów, tj. o ok. 17 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Większa liczba kandydatów wynika z reformy (odwołanej w 2016 r.) wprowadzającej obniżenie wieku szkolnego, w związku z czym 8 lat temu do szkół podstawowych poszedł cały roczników siedmiolatków i połowa rocznika sześciolatków.

Jak poinformowała dyrektor Anna Kij z Kuratorium w Katowicach, w woj. śląskim rok szkolny w polskich szkołach kończy 21 175 uczniów – uchodźców z Ukrainy. Najwięcej – 14 708 - to uczniowie szkół podstawowych. Ponad 4700 osób uczyło się w 293 oddziałach przygotowawczych, czyli oddzielnych klasach dla uczniów nieznających w ogóle języka polskiego w chwili przyjazdu do Polski.

Spośród 19 miast na prawach powiatu w 6 miastach (Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie Zdrój, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice oraz Zabrze) nie utworzono oddziałów przygotowawczych, nawet w przypadku dużej liczby uczniów uchodźców z Ukrainy, np. Sosnowiec – ok. 1000 uczniów, Zabrze – ok. 660, czy Dąbrowa Górnicza – ok. 500.

Także w innych dużych miastach, gdzie liczba uczniów jest bardzo wysoka, liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych stanowi mały procent, np. Bielsko-Biała (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 343 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 1308), Gliwice (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 156 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 1404), Katowice (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 364 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 2423), Mysłowice (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 21 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 316).

Liczba uczniów uchodźców z Ukrainy w szkołach i placówkach woj. śląskiego bardzo szybko przyrastała - 7 marca br. wynosiła 688 uczniów i zwiększała się każdego dnia skokowo o ok. 500, 600 uczniów do około połowy maja 2022 r. i w szczytowym momencie wynosiła 22 589 uczniów uczących się w 2600 placówkach. Od 16 maja można zaobserwować zmniejszanie się liczby uczniów uchodźców z Ukrainy w szkołach i placówkach niektórych gmin. Najwięcej uczniów uchodźców z Ukrainy uczy się w szkołach i placówkach mieszczących się w dużych miastach: w Katowicach (ok. 2400), Gliwicach, Częstochowie i Bielsku-Białej (ok. 1400) oraz w Sosnowcu i Tychach (ok. 900 – 1000).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE