Najnowsze MEMY na zakończenie roku szkolnego tworzą uczniowie. Zobacz

Zakończenie roku szkolnego to uroczystość, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie. Wielu z nich tworzy genialne MEMY. Pokazują, co działo się w ich klasach w województwie śląskim i czego się spodziewają po wakacjach. Zobaczcie najnowsze memy na koniec roku szkolnego.

Najnowsze memy na koniec roku szkolnego

Uczniowie są genialni! Rzadko pokazują to w szkole na lekcjach, ale jeśli chodzi o tworzenie szkolnych memów, nie mają sobie równych. Najnowsze memy znajdziecie w galerii zdjęciowej. Na temat memów powstało już wiele rozpraw doktorskich, bo to nie tylko prosty humor, ale odzwierciedlenie czasów, w jakich żyje młodzież. 

Znaleźć w nich można słynne cytaty (czasami twórczo przerobione), odnośniki do polityki, mody, zachowań, a przede wszystkim pop kultury.

Uczniowie kończą rok szkolny

24 czerwca szkołę podstawową w woj. śląskim kończy ponad 57 tys. uczniów. Swoje pierwsze świadectwa szkolne odbierze ponad 44 tys. pierwszoklasistów. O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiega się w Śląskiem ponad 57 tys. uczniów, tj. o ok. 17 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Większa liczba kandydatów wynika z reformy (odwołanej w 2016 r.) wprowadzającej obniżenie wieku szkolnego, w związku z czym 8 lat temu do szkół podstawowych poszedł cały roczników siedmiolatków i połowa rocznika sześciolatków.

Jak poinformowała dyrektor Anna Kij z Kuratorium w Katowicach, w woj. śląskim rok szkolny w polskich szkołach kończy 21 175 uczniów – uchodźców z Ukrainy. Najwięcej – 14 708 - to uczniowie szkół podstawowych. Ponad 4700 osób uczyło się w 293 oddziałach przygotowawczych, czyli oddzielnych klasach dla uczniów nieznających w ogóle języka polskiego w chwili przyjazdu do Polski.

Spośród 19 miast na prawach powiatu w 6 miastach (Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie Zdrój, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice oraz Zabrze) nie utworzono oddziałów przygotowawczych, nawet w przypadku dużej liczby uczniów uchodźców z Ukrainy, np. Sosnowiec – ok. 1000 uczniów, Zabrze – ok. 660, czy Dąbrowa Górnicza – ok. 500.

Także w innych dużych miastach, gdzie liczba uczniów jest bardzo wysoka, liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych stanowi mały procent, np. Bielsko-Biała (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 343 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 1308), Gliwice (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 156 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 1404), Katowice (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 364 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 2423), Mysłowice (liczba uczniów w oddziałach przygotowawczych – 21 w stosunku do ogólnej liczby uczniów – 316).

Liczba uczniów uchodźców z Ukrainy w szkołach i placówkach woj. śląskiego bardzo szybko przyrastała - 7 marca br. wynosiła 688 uczniów i zwiększała się każdego dnia skokowo o ok. 500, 600 uczniów do około połowy maja 2022 r. i w szczytowym momencie wynosiła 22 589 uczniów uczących się w 2600 placówkach. Od 16 maja można zaobserwować zmniejszanie się liczby uczniów uchodźców z Ukrainy w szkołach i placówkach niektórych gmin. Najwięcej uczniów uchodźców z Ukrainy uczy się w szkołach i placówkach mieszczących się w dużych miastach: w Katowicach (ok. 2400), Gliwicach, Częstochowie i Bielsku-Białej (ok. 1400) oraz w Sosnowcu i Tychach (ok. 900 – 1000).