Najbogatsze powiaty w województwie śląskim. Próżno tam szukać powiatu tarnogórskiego

i

Autor: Archiwum Najbogatsze powiaty w województwie śląskim. Próżno tam szukać powiatu tarnogórskiego

Ranking

Najbogatsze miasteczka w województwie śląskim. Są piękne, bogate i przyciągają mieszkańców Polski

Fundacja Instytutu Studiów Wschodnich przygotowała Ranking Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce w 2022 r. Wśród kilku kategorii jedną z nich stanowiły powiaty ziemskie. Jeden z powiatów ze Śląska jest w pierwszej dziesiątce rankingu. Inny natomiast jest wśród najbiedniejszych w Polsce.

Najbogatsze gminy w województwie śląskim. Lider jest w pierwszej 10. polskich gmin

Fundacja Instytut Studiów Wschodnich opracował Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce w 2022 roku. Ranking podzielono na kilka kategorii, a jedną z nich są gminy wiejskie. Okazuje się, że jedna z nich znalazła się w czołowej dziesiątce kraju, co oczywiście też oznacza, że jest najbogatszą gminą na śląsku. W rankingu ogólnopolskim została sklasyfikowana na 9. miejscu. Pierwsza trójka wygląda następująco:

  1. Powiat wrocławski (Dolnośląskie)
  2. Powiat skierniewicki (Łódzkie)
  3. Powiat Kaliski (Wielkopolskie)

Ranking opracowano na podstawie danych składanych przez samorządy do RIO (Regionalnej Izby Obrachunkowej). W przypadku tego rankingu dane są oparte o informacje z końca IV kwartału 2022 roku. W analizie wykorzystano siedem wskaźników oceny kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego.

Ranking najbogatszych gmin na Śląsku