Na pl. Kwiatowym w Katowicach postawiono wielki budzik

i

Autor: UM Katowice

Wiadomości

Na pl. Kwiatowym w Katowicach postawiono wielki budzik. Przypomina o nadchodzących wyborach ​

Katowice włączyły się w społeczną kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich, która odbywa się pod hasłem "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Na pl. Kwiatowym, w centrum miasta, postawiono wielki budzik, który przypomina, że wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne.

Wielki budzik w centrum Katowic. Co symbolizuje?

We wtorek - 3 października - w samo południe na pl. Kwiatowym w Katowicach odbył się specjalny happening z udziałem dyrektora Teatru Korez Mirosława Neinerta zachęcający do udziału w nadchodzących wyborach, które zaplanowano na 15 października. 

Katowice, podobnie jak inne samorządy, włączyły się w społeczną kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich. Odbywa się ona pod hasłem #NieŚpijBoCięPrzegłosują. W ramach akcji duży budzik został postawiony w kilku miastach wojewódzkich – m.in. w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. 

- Należy pamiętać, że każdy głos ma znaczenie w budowaniu przyszłości naszej ojczyzny. Dzięki niemu możemy decydować o rzeczach ważnych dla każdego, dotykających sfer naszego życia - takich jak zdrowie, oświata, działanie naszych miast i wsi. Nie prześpijcie tego. Spotkajmy się 15 października przy urnach. Jeśli zaśpisz - inni wybiorą za ciebie - przyznaje Marcin Krupa, prezydent miasta, cytowany przez Polską Agencję Prasową. 

Ponadto w przejściu podziemnym przy Pałacu Młodzieży w Katowicach pojawi się mural. Znajdzie się na nim główne hasło kampanii "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Natomiast 8 października w Dolinie Trzech Stawów odbędzie się "bieg do urny wyborczej".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE