MYSŁOTrip w Mysłowicach

i

Autor: fb Mysłowicki Ośrodek Kultury MYSŁOTrip w Mysłowicach

MYSŁOTrip ponownie zawita do Mysłowic. To nietypowa lekcja historii

2023-01-30 12:57

Po ubiegłorocznym sukcesie Mysłowicki Ośrodek Kultury rusza po raz kolejny z projektem MYSŁOTrip. Żywa lekcja historii była strzałem w dziesiątkę. To podróż kolejką przez Mysłowice z przewodnikiem-aktorem.

Kolejka wyrusza z terenu dawnej kopalni Mysłowice.

- Rozpoczynamy z wysokiego "C" od wystrzałów, od awantury. Awanturują się oczywiście powstańcy. Pod kopalnią jak to było ponad 100 lat temu dochodzi do pierwszych zamieszek. Oczywiście później ludzie orientują się, że powstańcy to aktorzy. Potem jeden z nich wsiada do kolejki, zaprasza ludzi i jedzie z nimi przez Piosek opowiadając o tej dzielnicy, potem jedziemy przez Park Zamkowy i opowiadamy co jest związane z tym akurat miejscem. Na rynku stał kiedyś ratusz, też o tym opowiadamy. Potem jedziemy pod Przewiązką, tam sprawdzamy paszporty czy wszyscy mają, bowiem znajdujemy się blisko granicy i jest to konieczne. Przejeżdżamy przez Promenadę i trafiamy na Górkę Słupecką - powiedział nam dyrektor MOK-u Michał Skiba.

Na Górce Słupeckiej odbędzie się Piknik Historyczny.

W tym roku MYSŁOTrip będzie krążył przez trzy dni po Mysłowicach podczas Dni Miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE