Biskup Kaszak musi odejść?

i

Autor: Shutterstock/archiwum serwisu

Sosnowiec

Moralna zgnilizna toczy diecezję sosnowiecką? Gejowskie orgie, darkroomy i morderstwo

Kadencja biskupa Grzegorza Kaszaka w diecezji sosnowieckiej to niekończące się pasmo skandali. Kilka lat temu na jaw wyszły upodobania rektora sosnowieckiego seminarium, który był częstym bywalcem gejowskich klubów i darkroomów. Niedługo później wspomniane seminarium zostało bezprecedensowo rozwiązane przez Watykan. Z kolei w marcu tego roku w Sosnowcu znaleziono młodego diakona z poderżniętym gardłem.

Temat orgii na plebanii parafii pw. Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej nie znika z czołówek gazet od kilku tygodni. Co rusz na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie, jak choćby rozmowa księdza z dyspozytorem numeru 112.

Ale to nie jedyny skandal, który wybuchł w diecezji sosnowieckiej w ostatnich miesiącach. Całkiem niedawno doszło tam do morderstwa młodego księża.

Morderstwo młodego diakona w Sosnowcu

Dramat rozegrał się w marcu tego roku. W okolicy garaży przy miejscowym Domu Katolickim naprzeciw katedry znaleziono ciało młodego diakona Mateusza B. 26-letni duchowny miał poderżnięte gardło i rany kłute na ciele.

Kilka godzin później na torowisku kolejowym odnaleziono ciało kolejnego duchownego. Ksiądz Robert popełnił samobójstwa, rzucając się pod pociąg. Obok ciała leżał nóż, którym został zamordowany diakon Mateusz B. Śledztwo w sprawie prowadzi sosnowiecka prokuratura.

Orgia księży w Dąbrowie Górniczej

Zobacz najlepsze memy

Gejowskie imprezy w klubach i rektor, którzy korzystał z darkroomów

Po tej tragedii biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak w liście do wiernych zdawkowo opisał zdarzenie. Poprosił jedynie o modlitwę za zmarłych.

Podobnie zachował się po wybuchu seksafery na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Bp Kaszak znowu poprosił wiernych o modlitwę i wsparcie "obolałych i zawstydzonych księży". A głównego bohatera skandalu ks. Tomasza Z. wysłał na "planowany ulrop".

Warto pamiętać, że kilka lat wcześniej wybuchł skandal związany z rektorem krakowskiego seminarium dla diecezji sosnowieckiej. Duchowny miał uczęszczać do gejowskich klubów i korzystać tam z darkroomów.

- Biskup Kaszak nawet nie zawiesił rektora seminarium, którego wiarygodnie oskarżono o uczęszczanie do gejowskich darkroomów, później Watykan - co jest absolutnym wyjątkiem - skasował sosnowieckie seminarium, w którym także za posługi bpa Kaszaka dochodziło do nadużyć seksualnych – pisze w portalu wp.pl Tomasz Terlikowski.

Publicysta apeluje również o dymisję biskupa Kaszaka. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE