Miłość Polaków i Czechów w czasach zarazy. Na granicy zawisł baner: "Agnieszko moja princeznicko, vezmeš si mne?"

2020-04-16 14:49
Miłość Polaków i Czechów w czasach zarazy. Na granicy zawisł baner: Agnieszko moja princeznicko, vezmeš si mne?
Autor: Freepics

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia granic i rozdzieliła bliskie sobie osoby. Miłość pewnej Polki oraz Czecha została wystawiona na próbę. Zakochany mężczyzna nie zapomina jednak o wybrance i postanowił się jej oświadczyć w nietypowy sposób, wywieszając miłosny baner na ogrodzeniu przy granicznej rzece Olzie. Co za historia!

Koronawirus na Śląsku. Na granicy polsko-czeskiej zawisł miłosny baner

Zamknięte granice i społeczna izolacja to sytuacja trudna dla wszystkich. Szczególnie mocno zmiany spowodowane pandemią koronawirusa odczuli mieszkańcy Cieszyna, zarówno ci mieszkający po polskiej stronie jak i i ci po południowej stronie rzeki Olzy. Jeszcze kilka tygodni temu Polacy i Czesi swobodnie przekraczali granicę, spotykali się, chodzili na zakupy, pracowali. Teraz jest to niemożliwe przez kontrole na granicach i ograniczenia w przemieszczaniu się, a szczególnie w Cieszynie widać tęsknotę za bliską przyjaźnią polsko-czeską. Kilkanaście dni temu na brzegu Olzy po polskiej stronie pojawił się baner z napisem "Tęsknię za Tobą, Czechu". Na tym nadolziańska komunikacja transparentowa się jednak nie skończyła. Ostatnio po czeskiej stronie Olzy pojawił się transparent z miłosnym przesłaniem. Pewien mężczyzna napisał na banerze: "Agnieszko moja princeznicko, vezmeš si mne?" czyli po polsku: "Agnieszko, księżniczko moja, czy wyjdziesz za mnie?". Zobaczcie jak to wygląda.

O sprawie tej niezwykłej nadolziańskiej miłosnej komunikacji pomiędzy Polakami a Czechami poinformował "Głos - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej". Jak donoszą dziennikarze tej gazety, Agnieszka te wyjątkowe oświadczyny obywatel Czech przyjęła. Zakochanym życzymy dużo szczęścia i przede wszystkim zdrowia.

Czytaj więcej: Czesi powoli wracają do normalności, ale granice mogą być tam zamknięte nawet pół roku

Czytaj więcej: W Czechach udało się opanować pandemię, ale stan wyjątkowy potrwa tam do końca kwietnia

Czytaj więcej: Czy w marcu zmarło więcej Polaków niż w poprzednich latach? Sprawdziliśmy to

COŚ DOBREGO #005
Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE