policja, fot. ilustracyjne

i

Autor: AD

Mieszkaniec Łazisk uratował mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Gdyby nie natychmiastowa reakcja przypadkowego przechodnia, cała sprawa mogłaby zakończyć się tragicznie. Na szczęście 36-latka, który chciał popełnić samobójstwo, udało się uratować, a teraz przebywa pod czujnym okiem lekarzy.

Historia, która wydarzyła się w Łaziskach Górnych to najlepszy dowód na to, że czasem wystarczy odrobina chęci, by uratować komuś życie. Taką pomocną dłoń do potrzebującego wyciągnął jeden z mieszkańców, który w poniedziałkowe popołudnie spacerował ulicą Zwycięstwa.

W pewnym momencie 42-latek spostrzegł leżącego na chodniku człowieka. Szybkim krokiem podszedł do niego i wtedy zauważył, że mężczyzna ma zakrwawione ręce. Przechodzień nie wahał się ani chwili: własnymi ubraniami zatamował wypływającą krew, po czym wezwał służby do pomocy.

Po chwili na miejscu zjawili się dzielnicowi z komisariatu w Łaziskach Górnych. Zajęli się zabezpieczeniem rannego mężczyzny do momentu przyjazdu ratowników medycznych. 36-latek, który najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo, trafił do szpitala.

- Ratownicy medyczni stwierdzili, że gdyby nie natychmiastowa pomoc 42-letniego mieszkańca Łazisk Górnych, cała sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Mężczyzna wykazał się wyjątkową postawą obywatelską, a przede wszystkim ludzką empatią - komentuje mikołowska komenda.

Przy okazji policjanci przypominają o funkcjonowaniu Centrum Wsparcia. Jeśli ktoś ma problem, może uzyskać pomoc, dzwoniąc na bezpłatny numer 800 70 22 22. Tymczasem aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdują się na stronie: www.pokonackryzys.pl.

Poza tym wsparcie w potrzebie można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatne numery:

  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00)
  • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE