Mieszkańcy wybierają najbardziej filmowe miejsce na Śląsku. Który obiekt zwycięży?

i

Autor: UM Bytom

Konkurs

Mieszkańcy wybierają najbardziej filmowe miejsce na Śląsku. Która lokalizacja wygra?

Już po raz czwarty wybiorą mieszkańcy województwa śląskiego wybiorą miejsce z największym filmowym potencjałem w regionie. Do 14 czerwca trwa głosowanie internetowe.

Mieszkańcy wybierają najbardziej filmowe miejsce na Śląsku

Do tegorocznego plebiscytu "Śląska Lokacja Filmowa" zgłoszono 32 obiekty i lokalizacje z 21 miejscowości naszego województwa. Komisja ostatecznie wskazała finałową piątkę, która zawalczy o zwycięstwo w czwartej edycji wspomnianego konkursu. 

W finale znalazły się następujące miejsca:

  • Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu,
  • Global Office Park w Katowicach,
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Bytomiu,
  • Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach i
  • Źródła Zygmunta w Złotym Potoku.

- O tym, które miejsce zostanie tegoroczną "Śląską Lokacją Filmową" tradycyjnie zdecydują mieszkańcy, którzy od 1 do 14 czerwca za pośrednictwem ankiety do głosowania oddadzą głos na wybraną przez siebie lokację. Można oddać jeden głos dziennie z każdego IP komputera, przez cały czas trwania plebiscytu - czytamy na stronie internetowej Silesia Film. 

Zagłosować można w TYM miejscu. 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 czerwca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Także wtedy odbędzie się urodzinowa gala Śląskiego Funduszu Filmowego, który w tym roku świętuje 15-lecie swojej działalności.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach laureatami tego plebiscytu były: Kampus w Rybniku (2020), Wielki Piec Huty „Pokój” w Rudzie Śląskiej (2021) i Okiennik Wielki w gminie Kroczyce (2022). Organizatorami konkursu są Instytucja Filmowa Silesia Film i Silesia Film Commission.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE