Mieszkańcy Sosnowca z trójką dzieci przewrócili się na kajaku. Dzieci nie umiały pływać

2022-08-16 7:53

Skrajna nieodpowiedzialność! Dwóch mężczyzn z Sosnowca zabrało do dwuosobowego kajaka dodatkowo troje dzieci. Kajak wywrócił się i dzieci znalazły się pod wodą. Interweniowali ratownicy z policji w Jaworznie.

Wypadek na Zalewie Sosina w Jaworznie

To, co zrobiło dwóch mężczyzn na zalewie Sosina w Jaworznie będzie długo pamiętane wśród ratowników WOPR i policjantów. Tak skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania jeszcze nie widzieli. Na szczęście w porę zainterweniowali i zapobiegli tragedii nad wodą.

Po godz. 15:40 policjanci, którzy pełnili dyżur na motorówce na zalewie Sosina zauważyli przewrócony kajak daleko od brzegu. Gdy podpłynęli bliżej, zobaczyli, że w wodzie jest aż pięć osób: dwóch mężczyzn i troje dzieci. Natychmiast wkroczyli do akcji i wciągnęli do motorówki wszystkie osoby.

- Dzieci na szczęście miały założone kapoki , co pozwalało na w miarę spokojne podjęcie ich z wody. Już na pierwszy rzut oka było widać, że nie potrafią pływać. Dzieci były wystraszone i bardzo wychłodzone - informują policjanci z Jaworznia.

Rozbitków natychmiast podjęto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pięć osób w dwuosobowym kajaku

Podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci ustalili, że 37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciakom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak. Mężczyźni jednak nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał 5 lat. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni są trzeźwi.

Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie teraz przeanalizowana przez jaworznickich śledczych pod kątem wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Jak co roku w okresie letnim, pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na wodnych terenach rekreacyjnych Sosiny realizują policjanci z Jaworzna i Katowic. Środowa akcja ratunkowa była kolejną w tym sezonie, która zakończyła się pomyślnie. Nikt bowiem z ratowanych osób nie ucierpiał i nie wymagał hospitalizacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie. Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozsądek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE