Mistrz Europy w lodowym pływaniu

Autor: FB Michał Tomaszowski

Michał Tomaszowski potrójnym złotym medalistą Mistrzostw Europy. W lodowym pływaniu nie ma sobie równych

Dobiegły końca Mistrzostwa Europy w Pływaniu Lodowym. W Rumunii zmierzyli się najlepsi w tej kategorii zawodnicy. Wśród nich był Michał Tomaszowski pochodzący z Nowego Chechła. Pływak zdobył łącznie 7 medali, w tym aż trzy złote.

Mistrzostwa Europy w Pływaniu Lodowym 2024

W dniach 2-4 lutego w rumuńskiej miejscowości Oradea odbyły się Mistrzostwa Europy w Pływaniu Lodowym. Rywalizowało tam kilkaset zawodników z różnych zakątków kontynentów. Na liście startowej pojawiło się nazwisko Michała Tomaszowskiego. Pływak pochodzi z Nowego Chechła (pow. tarnogórski). Start w tego typu zawodach nie był debiutem sportowca. Już wcześniej zdobywał medale, nawet na Mistrzostwach Świata.

Michał Tomaszowski już pierwszego dnia zawodów zdobył złoty medal na 100 metrów w stylu grzbietowym. W kolejnych dniach rywalizacji było tylko lepiej. Zobaczcie zdjęcia z ME w Pływaniu Lodowym w rumuńskiej Oradei.

Michał Tomaszowski z medalami na Mistrzostwach Europy

Sportowiec podczas trzech dni zawodów zdobył łącznie siedem medali, w tym aż trzy złote - na 100 metrach w stylu grzbietowym, w sztafecie 4x 250 m (w składzie Mateusz Pawlica, Ola Bednarek , Marcin Szarpak, Michał Tomaszowski pokonując Francję o zaledwie 0,01s oraz w kategorii AGE.

Oprócz tego zdobył srebrny medal na 100 m stylem motylkowym open, 100m s. dowolnym, 100m oraz dwa w kategorii AGE. Brązowy krążek przypadł mu dzięki startowi na 250 m stylem dowolnym.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników. Do zobaczenia już niedługo. Dziękuję Trenerom Lecho Achilles Małyszek oraz Mariusz Suchy za tak dobre przygotowanie fizyczne, całej kadrze za dostarczanie emocji rodzicom, dziewczynie, znajomym, rywalom, sponsorom i wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu - podsumował sportowiec.