Matka Boża w rękawicach bokserskich wzbudziła kontrowersje na Jasnej Górze. Pielgrzymi modlili się o pomyślność piłkarzy na EURO 2020

2021-06-14 9:27

W ostatnią sobotę na Jasną Górę przybyła 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Wierni modlili się m.in. za piłkarzy biorących udział w Euro 2020. Jako wotum złożyli płaskorzeźbę Matki Bożej w rękawicach bokserskich, by „chroniły Ją przed atakami złych ludzi". Matka Boska z elementami sportowymi wzbudziła kontrowersje. Wiele osób się zastanawia czy nie jest to obraza uczuć religijnych.

Jasna Góra: Matka Boska w rękawicach bokserskich wzbudziła sensację wśród wiernych

Ogromne kontrowersje wzbudziła płaskorzeżba Matki Bożej w rękawicach bokserskich, która została złożona przez wiernych jako wotum podczas 31. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców. Przedstawiciele zawodników, trenerów, duszpasterzy oraz dzieci i młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym RP przybyła na Jasną Górę w ostatnią sobotę, 12 czerwca żeby modlić się m.in. o pomyślność piłkarzy podczas EURO 2020. Matka Boża w rękawicach bokserskich ma "chronić Ją przed atakami złych ludzi".

- Przy wielkich okazjach jakimi są np. rozgrywki Euro 2020 przypominamy sobie, że sport jest również środkiem kształtowania postaw patriotycznych dla młodzieży - zauważył Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP. Podkreślił, że podczas pielgrzymki modlą się m.in. w intencji polskich piłkarzy biorących udział w Euro 2020. Dodał, że większość sportowców to ludzie wierzący a czyniony przez nich znak krzyża kiedy np. wychodzą na murawę jest małym aktem wyznania wiary i znakiem patriotyzmu. 

- Tutaj na Jasnej Górze jest wielu sportowców również nas kapłanów. Jednoczymy się i zawierzamy całe nasze środowisko Matce Bożej - podkreślił ks. Stanisław Kuć. - Jestem mistrzem Europy w wadze muszej w boksie federacji „Kolejarz”. Wszyscy sportowcy, którzy tu zgromadziliśmy się chcemy wypraszać Boże łaski dla wszystkich ludzi, do których jesteśmy posłani - dodał kapłan.

Sportowcy na Jasnej Górze składają ważne dla nich wota. Dzisiaj złożyli płaskorzeźbę, która przedstawia Matkę Bożą w rękawicach bokserskich.Jak podkreślił prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP „te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi”. Jest to dar od bokserów i wszystkich sportowców zjednoczonych w sanktuarium.

I właśnie ta płaskorzeźba wzbudziła największe emocje. Nie wszyscy wierni z zachwytem przyjmują widok Matki Bożej opatrzonej dodatkowymi elementami. Zawsze wzbudza to kontrowersje. Kilka tygodni temu sąd w Płocku uniewinnił trzy kobiety, które przedstawiały Matkę Boską w tęczowej aureoli. Jakiś czas temu oskarżono je o obrazę uczuć religijnych.

Skoro tęcza na Matce Boskiej obraża uczucia religijne to czy rękawice bokserskie również mogą te uczucia obrażać?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE