Kampania policji

i

Autor: Śląska Policja

„MAMO! TATO! TUTAJ JESTEM”! Śląska Policja rusza z nową kampanią

2021-08-09 8:35

Mundurowi z naszego regionu rozpoczynają nową kampanię społeczną :„Mamo! Tato! Tutaj jestem”. W jej ramach policjanci będą prowadzić rozmowy z mieszkańcami miast, edukować najmłodszych i rodziców. Cel kampanii jest jasny i prosty: przestrzegać i chronić najmłodszych przed zaginięciami.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Chwila nieuwagi i o tragedię nietrudno . W trakcie imprez masowych, zakupów w dużych centrach handlowych czy w innych zatłoczonych miejscach, upilnowanie dziecka jest nie lada wyzwaniem.

Najmłodsi zwykle nie są na tyle zaradni i odpowiedzialni, aby odnaleźć się w takiej stresowej sytuacji samodzielnie, a samo zdarzenie może być dla nich bardzo traumatyczne- informuje Śląska Policja. Lęk oraz dezorientacja nie pozwalają dzieciom racjonalnie myśleć. Dodatkowo brak życiowego doświadczenia nie pomaga odpowiednio się zachować. Rodzice natomiast znajdując się w sytuacji nagłej nieobecności dziecka, przeżywają najdłuższe minuty swojego życia.

Policjanci z Śląska wychodząc naprzeciw problemowi ruszają z kampanią „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”. Jak tłumaczą śląscy mundurowi nazwa kampanii z jednej strony powinna być odbierana jako standardowy komunikat dziecka do swojego rodzica, z drugiej zaś odnosi się do sytuacji niecodziennych – może być swego rodzaju „krzykiem rozpaczy” w dramatycznych chwilach życia dziecka, które mogą pozostawić piętno na całe jego życie.

Na początku kampanii policja rozpocznie uświadomienie dorosłym, a także ich dzieciom w wieku od 2 do 8 roku życia, wagi problemu, jakim jest właściwe sprawowanie opieki nad dzieckiem przez rodzica oraz niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą decyzje dzieci niekonsultowane z rodzicami.

Policjanci wyposażeni w materiały edukacyjne i „gadżety”, takie jak: opaski sylikonowe „niezgubki” (opaska sylikonowa z nadrukiem logo kampanii, napisami i miejscem na wpisanie numeru telefonu do rodzica), odblaskowe czapki z daszkiem wraz z logo kampanii oraz ulotki edukacyjno – informacyjne wyjdą na miasto i spotkają się z rodzicami i ich dziećmi.

Część kampanii będzie poświęcona kolejnym zagrożeniom, z jakimi mogą mieć kontakt najmłodsi mieszkańcy naszego województwa, w szczególności te dotyczące kontaktu z obcą osobą i przestępstw na tle seksualnym, a także innych niebezpieczeństw życia codziennego.