Lekarze i lekarki w gorącej sesji zdjęciowej. Kalendarz "ŚILni Razem" 2023 już w sprzedaży

2022-12-05 22:08

Kalendarz "ŚILni Razem" na rok 2023 trafił właśnie do sprzedaży. W gorącej sesji tym razem wystąpiły lekarskie pary. W ten sposób Śląska Izba Lekarska stara się zachęcić do badań profilaktycznych.

To już trzecia edycja kalendarza Śląskiej Izby Lekarskiej. Pierwsze wydanie zatytuowane "ŚILne Kobiety" propagowało profilaktykę kobiecych chorób nowotworowych, natomiast drugie pt. "ŚILni Mężczyźni" miało zachęcić płeć męską do okresowych badań. Tym razem na zdjęciach wystąpiły lekarskie pary.

- Pary, które na co dzień dzielą się swoimi obowiązkami w życiu zawodowym lub prywatnym. To właśnie one, stając przed obiektywem i wychodząc, ze swojej strefy komfortu, chcą zachęcić wszystkich do badań profilaktycznych - wyjaśnia Śląska Izba Lekarska.

Kalendarz trafił już do sprzedaży. Jego dystrybucją zajmuje się Fundacja Nu-Med. Wydanie można nabyć:

  • na stronie internetowej fundacji
  • w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej
  • w sekretariatach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego SUM (lok. Medyków 35 i Ceglana 35).

Dochód ze sprzedaży kalendarzy zotanie przeznaczony na badania kardiologiczne dla mieszkańców regionu. Partnerem inicjatywy jest TU Inter Polska S.A.

Kalendarz 2023. Śląska Izba Lekarska przypomina o profilaktyce chorób serca

W sesji zdjęciowej do kalendarza "ŚILni Razem" wzięli udział m.in. małżeństwo anestezjologów Magda Kasznia-Jaworska i Tomasz Jaworski oraz Jadwiga Sobczyk, dentystka ze specjalizacją chirurgii stomatologicznej.

- Prawie nigdy nie chorowałam, nie paliłam papierosów i nie piłam alkoholu. Byłam szczupła i wydawało się, że dbałam o siebie. A jednak 15 lat temu przeszłam ciężki zawał serca i uratował mnie zabieg wszczepienia bypassów. Stres związany z pracą, nieregularne posiłki i bagatelizowanie objawów mogło skończyć się tragedią. Ale żyję i tym życiem cieszę się każdego dnia. Dlatego właśnie tu jestem. By zaapelować o ciągłą profilaktykę – podkreśla Sobczyk, która w sesji zdjęciowej wystąpiła wraz z córką.

Podczas sesji pary w subtelny sposób pokazały swoje ciała i zdecydowanie podkreśliły, że w profilaktyce nie ma miejsca na wstyd.

- Wiemy, że sesja jest estetyczna, a cel charytatywny. To również piękny sposób pokazania łączących nas relacji i tego, że dbanie o siebie nawzajem to klucz do sukcesu – wskazują Anna Szypowska, chirurg szczękowy w trakcie specjalizacji oraz Roman Szypowski, onkolog radioterapeuta z Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Nu-Med.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE