Na drogach

Koszmarny wypadek w Grudzicach. Trasa DK94 zablokowana po czołowym zderzeniu

Tragiczny wypadek na trasie DK94 w Grudzicach na Opolszczyźnie. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginął 33-latek. Druga z osób biorących udział w zdarzeniu została zabrana do szpitala.

Wypadek w Grudzicach

W poniedziałek nad ranem na trasie DK94 z Opola do Strzelec Opolskich doszło do wypadku. W Grudzicach czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Uderzenie było bardzo silne i oba samochody wypadły z drogi na pobocze i do rowu. Niestety wypadek okazał się śmiertelny.

Po wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego zginął 33-letni mężczyzna, na wysokości strzelnicy w Grudzicach zablokowana jest droga krajowa nr 94 - poinformował dyżurny GDDKiA w Opolu.

Zobacz zdjęcia z wypadku

Jak doszło do wypadku?

Policja nie jest w stanie określić jednoznacznie, jak doszło do wypadku  na DK94. Wiadomo jednak, że droga była mokra po opadach deszczu, a dwa samochody jechały prostym odcinkiem drogi na trasie wylotowej z Opola. 

59-letni kierowca, który przeżył wypadek, został przewieziony do szpitala. Policjanci pracują nad ustaleniem przyczyn tragicznego zdarzenia. Z całą pewnością zostanie przesłuchany, gdy tylko pozwoli na to jego stan zdrowia.

QUIZ dla doświadczonych kierowców, którzy znają przepisy ruchu drogowego

Pytanie 1 z 10
Czy autostradą można jechać z prędkością 30 km/h?
Źródło: Koszmarny wypadek w Grudzicach. Trasa DK94 zablokowana po czołowym zderzeniu