Koszmarny pożar w Kuźnicy Starej pod Kłobuckiem. 7 osób straciło dach nad głową

2022-10-02 9:30

Koszmarną noc przeżyli mieszkańcy jednorodzinnego domu w miejscowości Kuźnica Stara w gminie Przystajń . Tuż po północy w niedzielę 2 października doszło do pożaru, który strawił dom, w którym mieszkało 7 osób.

W niedzielę, 2 października tuż po północy służby zostały powiadomione o pożarze domu jednorodzinnego w gminie Przystajń w Kuźni Starej w powiecie Kłobuckim. Jak relacjonowali mieszkańcy będący na miejscu pożaru na portalu kłobucka.pl, dach domu był wykonany z płyt bitumicznych. Dach spłonął błyskawicznie.

Miejscowa straż i jej kłopoty

Jak czytamy w relacji na kłobucka.pl, miejscowa straż w związku z odcięciem zasilania w części miejscowości nie była w stanie otworzyć bramy garażowej strażnicy, przez co nie mogła wziąć udziału w gaszeniu budynku. Dwa zastępy straży dojechały do zdarzenia już po kilku minutach od zgłoszenia, jednak wówczas cały budynek już płonął. Do akcji gaśniczej zadysponowano kolejne jednostki w tym z podnośnikiem koszowym, z którego o godzinie 2:00 nadal trwało dogaszanie ognia.

Dom zamieszkany był, według relacji świadków przez siedem osób, w tym małżeństwo z czwórką dzieci. Nikomu nic się nie stało, zostali ewakuowani jeszcze przed przyjazdem straży. Silnie przeżyła zdarzenie seniorka zamieszkująca dom, ratownicy medyczni udzielili jej doraźnej pomocy.

Sąsiedzi ratowali dobytek

Objęty pożarem dom i dobytek pomagali ratować sąsiedzi, w tym Ukraińcy, którzy przed przybyciem straży starali się gasić ogień wiadrami z wodą. Dom nie nadaje się już do zamieszkania, dach spłonął całkowicie, a resztę zniszczenia dokonała woda. Na chwilę obecną nie wiadomo, co spowodowało pożar.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE