Koronawirus na weselu: Możliwe kolejne ognisko na weselu pod Pszczyną

2020-07-30 6:38 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus na weselu: Możliwe kolejne ognisko na weselu pod Pszczyną
Autor: Unsplash/marc_a_sporys

Kolejne wesele na Śląsku może być miejscem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W weselu w okoicach Pszczyny uczestniczyło blisko 140 osób. To nie pierwszy taki przypadek transmisji wirusa na uroczystości weselnej w tym rejonie Polski.

Koronawirus na weselu

- Sprawą zajmuje się sanepid w Tychach, którego pracownicy przeprowadzają obecnie wywiad epidemiologiczny. Jak dotąd z objawami zakażenia koronawirusem do sanepidu zgłosiło się troje gości weselnych, a pozostali obejmowani są kwarantanną - informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Wszystko to po weselu w okolicach Pszczyny, na którym bawiło się dokładnie 139 osób. Wśród weselników byli między innymi goście z Czech i Niemiec.

Przypomnijmy, że kilka dni temu sanepid informował o ognisku koronawirusa na innym weselu w okolicach Pszyny właśnie. Wtedy bawiło się 80 osób, a liczba zakażonych gości rośnie. Początkowo było ich 20 osób, teraz potwierdzono już 33 przypadki. To nie tylko osoby ze Śląska, ale także z okolic Łodzi, Małopolski i Niemiec.

Koronawirus na Śląsku

Dodajmy, że do środy na Śląsku wykryto 15 tys. 780 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie żyje 387 osób, a ponad 13,5 tys. chorych wyzdrowiało.

Posłuchaj o powodach dka których warto jeść zupę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.