Koronawirus na Śląsku. Aż 250 nowych przypadków zakażeń wśród górników JSW!

2020-05-26 10:30
Zaraza atakuje górników! Oto aktualne dane z kopalń JSW i PGG. Koronawirus na Śląsku
Autor: Polska Grupa Górnicza Górnicy z JSW na kwarantannie: 333

Jastrzębska Spółka Węglowa podała najnowsze dane dotyczące zakażeń wśród górników, pracujących w kopalniach tej spółki. Tylko ostatniej doby potwierdzono w kopalniach JSW aż 248 nowych zakażeń. W których kopalniach przybyło najwięcej chorych? Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. 248 nowych przypadków w kopalniach JSW

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Według raportu we wtorek, 26 maja przed południem potwierdzono w ciągu doby 236 nowych zakażeń wirusem SARS-CoB-2 w całym kraju, aż 187 nowych przypadków dotyczy mieszkańców województwa śląskiego.

ZOBACZ także: Obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony! Ale nie na Śląsku. Dlaczego? [DATA]

Według danych z górniczych spółek, które nieco później publikują aktualizację sytuacji epidemicznej w swoich zakładach, ostatniej doby potwierdzono aż 248 nowych przypadków zakażeń w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Obecnie koronawirusa ma 1648 górników pracujących w kopalniach JSW. Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach. Jak przedstawia się liczba zakażeń wirusem w poszczególnych kopalniach JSW? W nawiasie nowe przypadki.

  • Pniówek - 1476 (203),
  • Zofiówka - 154 (44),
  • Jastrzębie-Bzie - 9 (0),
  • Budryk - 4 (0)
  • Borynia - 5 (1).

ZOBACZ także: Koronawirus w kopalniach. Ruch Bielszowice i Pokój wstrzymały wydobycie na kilka dni

Sytuacja w kopalniach jest opanowana? Resort zdrowia nie ma wątpliwości

Jeszcze w poniedziałek, 25 maja ministerstwo zdrowia, a także prezydent i premier zapewniali, że sytuacja na Śląsku jest opanowana. Niestety obecnie liczby nowych zakażeń temu przeczą. Rządzący zapewniają jednak, że wysokie przyrosty w województwie śląskim to będzie codzienność przez najbliższe kilka dni, ale już w przyszłym tygodniu sytuacja się unormuje.

Czytaj więcej: Ministerstwo Zdrowia: Wygasiliśmy ogniska w kopalniach! Obecnie ponad 3,3 tysiąca górników ma koronawirusa

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE