Kontrterroryści zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

i

Autor: policja.gov.pl

Kontrterroryści zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. W przeszłości był wielokrotnie karany

2024-03-01 15:26

Spowodował kolizję drogową i z piwem w ręku oddalił się z miejsca zdarzenia. Ze względu na bogatą, kryminalną przeszłość 42-latka z Zabrza, śląscy kontrterroryści siłowo weszli do jego mieszkania i go zatrzymali.

Pijany zabrzanin w rękach kontrterrorystów

Kontrterroryści zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową i uciekł. Do zdarzenia doszło na ulicy Konrada Sitki w Zabrzu. 

Sprawca kierujący volkswagenem, zderzył się z fiatem. Gdy wyszedł z samochodu z piwem w ręce, w wulgarnych słowach stwierdził, że nikt mu nic nie zrobi, po czym odszedł w kierunku swojego domu" - relacjonują policjanci. 

Gdy policjanci próbowali go zatrzymać, zamknął się w swoim domu, a na podwórko wypuścił dwa psy. Dodatkowo groził policjantom, chcąc by odjechali.

42-latek ma bogatą kartotekę kryminalną. Usłyszał kolejny zarzut

Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany, m.in. za nielegalne posiadanie broni, przestępstwo narkotykowe i przestępstwa z użyciem przemocy. Kontrterrorystów wezwano właśnie ze względu na kryminalną przeszłość delikwenta.

Siłowo weszli oni do jego domu. Wynik badania trzeźwości mężczyzny wykazał w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu.

42-latek usłyszał już zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz groźby kierowane wobec mundurowych. Na wniosek śledczych wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozór policji.

Za zabójstwo grozi dożywocie. A wiesz, ile można dostać za inne przestępstwa?

Pytanie 1 z 12
Jaka kara więzienia grozi za kradzież w włamaniem?