Kontrola w Domu Dziecka w Mysłowicach. W placówce miało dochodzić do znęcania się nad wychowankami, a także dręczenia pracowników

2021-03-31 12:53
Kontrola w Domu Dziecka w Mysłowicach
Autor: pixabay.com Kontrola w Domu Dziecka w Mysłowicach

Przez wiele lat w Domu Dziecka w Mysłowicach miało dochodzić do przypadków fizycznego i psychicznego znęcania się nad wychowankami. Dręczeni mieli być też pracownicy. O dokonanie tych czynów podejrzane są dyrektor placówki oraz psycholog.

Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz przesłał już do prokuratury zawiadomienie o domniemanych nieprawidłowościach, do których miało dochodzić w placówce.

- Informacje do nas dotarły z samego domu dziecka i od wychowanków i wychowawców. Pierwsza decyzja jaką podjął prezydent, to odsunął od obowiązków dyrektor, później psycholog. Na chwilę obecną obowiązki dyrektora wypełnia zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - powiedziała nam rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Mysłowicach Anna Górny.

W tej chwili w placówce trwa kontrola specjalnego zespołu powołanego przez prezydenta. W jego skład wchodzą psychologowie z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz pracownicy Wydziału Zdrowia i Wydziału Budżetu.

- Przedmiotem kontroli jest jakość sprawowanej opieki nad wychowankami oraz ogólne funkcjonowanie jednostki. Prowadzone są rozmowy z wychowawcami oraz dziećmi. Weryfikowane są też sprawy kadrowe i finansowe placówki - mówi Dorjan Mateja naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

Miejska kontrola w placówce potrwa do 16 kwietnia. Później do Domu Dziecka wejdą ze swoją kontrolą pracownicy Urzędu Wojewódzkiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE