Koniec z darmowymi przejazdami komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy

2022-05-31 11:53
Bez darmowego
Autor: ZTM

Kończy się uchodźcom z Ukrainy na Śląsku i w Zagłębiu darmowe jeżdżenie komunikacją miejską. Od 1 czerwca za przejazdy autobusem, tramwajem czy trolejbusem będzie trzeba zapłacić za bilet zgodnie z obowiązującym cennikiem. Ukraińcy jeździli komunikacją publiczną w regionie za darmo przez trzy miesiące. Teraz wszyscy będą jeździć na tych samych zasadach.

31 maja jest ostatnim dniem korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną w lutym przekroczyli polską granicę .

– Teraz wszyscy będą jeździli w naszym regionie komunikacją miejską na tych samych zasadach co wszyscy. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać m.in.: dzieci do 7. roku życia, osoby, które ukończyły 70 rok życia, a także specjalna ulga obejmuje dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 roku życia, na podstawie odpowiedniej ulgi zakodowanej na karcie ŚKUP- mówi nam Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM-u.

ZTM organizuje komunikację miejską w 56 miastach w województwie śląskim. Na podstawie biletów ZTM można korzystać z autobusów, tramwajów i trolejbusów.

Władze zachęcają aby za bilety płacić w aplikacjach mobilnych: SkyCash, mPay, moBILET, zbiletem.pl, jakdojade, dzięki którym zakupisz bilety jednorazowe i bilet 24h+Kolej. ZTM oferuje też wewnętrzną aplikację „Mobilny ŚKUP”, która ma funkcjonalności karty ŚKUP.

Szczegółowe informacje: транспортний тариф · ZTM (metropoliaztm.pl)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE