Katowicki staw Starganiec zostanie zrewitalizowany. Będzie jak tyskie Paprocany?

2022-06-02 18:39
UM Katowice
Autor: UM Katowice

To jedna z kilku inwestycji związana z powstaniem nowych parków w Katowicach, których rozpoczęcie zostało zaplanowane na ten rok.

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie modernizacji terenu. Staw Straganiec położony jest w lesie na pograniczu Katowic i Mikołowa, w lato cieszy się bardzo dużą popularnością.

- Zakładamy pełną modernizację terenu wokół stawu, w tym zagospodarowanie oraz umocnienie plaży wraz z zaadaptowaniem małego stawu na kąpielisko. W ramach inwestycji zostaną utworzone nowe ścieżki po śladzie istniejących, pojawią się także nowe elementy małej architektury, jak altany piknikowe, ławki i leżaki miejskie. Ponadto teren zostanie wzbogacony o domki dla owadów oraz tablice informacyjne i edukacyjne - mówi Michał Mendala z katowickiego Urzędu Miasta.

- Głównym elementem projektu jest wykonanie pomostu składającego się z dwóch części – stałej i pływającej, która będzie biegła równolegle do ścieżki pieszej. Zupełnie nową atrakcją będzie także boisko do siatkówki plażowej, które powstanie w okolicach małego stawu - dodaje Michał Mendala. 

Ośrodek Starganiec, obejmuje łącznie teren o powierzchni około 16 hektarów, położony jest w centralnej części zespołu leśnego na pograniczu Katowic i Mikołowa i leży w odległości ok. 100 m od ul. Owsianej.

- Wydaje mi się, że to fajny pomysł, brakuje tutaj takich miejsc w okolicach Katowic (...) Dużo osób się tutaj wybiera na przykład na rowerach. Teren jest teraz trochę zaniedbany, więc odnowienie się przyda - komentuje mieszkaniec Katowic.

- To dla mnie to będzie super rozwiązanie, jak tutaj jeszcze coś powstanie. Fantastycznie, takie tereny trzeba oddawać mieszkańcom. Mam nadzieje, że finalnie zostanie to zrealizowane - dodaje jedna z katowiczanek.

Mieszkańcy z odmienionego miejsca wokół stawu będą mogli skorzystać już w przyszłe lato.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE