Katowice: Wielki konkurs baristyczny z udziałem kierowcy rajdowego

2019-11-30 10:08 NAU
Zawody baristyczne Katowice
Autor: mat.prasowe

Już w najbliższą sobotę, 30 listopada w Katowicach odbędą się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu baristycznego Race to Racer Caffè Vergnano. Uczestnicy powalczą o ekspres Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tysięcy złotych oraz kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko. Wyścig baristów rozpocznie się o godzinie 10:00 w katowickiej Galerii Szyb Willson. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Konkurs baristyczny Race to Race w Katowicach

Wbrew pozorom zrobienie naprawdę dobrej kawy to nie lada wyzwanie. Wiedzą o tym wszyscy profesjonalni bariści. Przygotowanie idealnej filiżanki esspresso czy cappuccino wymaga połączenia wielu umiejętności z różnych dziedzin. Ważna jest m.in. temperatura parzenia, ilość użytej wody, wyważenie proporcji odpowiednio zmielonej kawy oraz aspekt wizualny. O te wszystkie szczegóły muszą zadbać uczestnicy pierwszej edycji konkursu Race to Racer Caffè Vergnano.

Zawody odbywać będą się w wyjątkowej i bardzo sportowej formule. Bariści zmierzą się w systemie pucharowym. Uczestnicy eliminacji zostaną zestawieni w pary w wyniku losowania.

Każdy zawodnik będzie musiał przygotować 6 wylosowanych kaw. Bariści będą rywalizować w dwójkach, wykonując zamówienia równolegle. Do kolejnej rundy przejdzie osoba, która lepiej i szybciej wykonała zadanie. Jury zwróci uwagę na technikę wykonania i jakość napojów. Oceniana będzie również czystość stanowiska pracy i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień. Udział w kwalifikacjach mogą wziąć bariści z całej Polski, niezależnie od marki kawy z którą pracują na co dzień.

Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Katowicach, otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w krakowskim Forum Przestrzenie już 14 grudnia podczas Festiwalu Kawy. Dodatkowo zwycięzca kwalifikacji otrzyma ekspres ciśnieniowy Caffè Vergnano Tre Mini oraz komplet dzbanków do spieniania mleka Barista Space.

Zwycięzca krakowskiego finału Race to Racer otrzyma zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tys. złotych