Katowice partnerem urodzinowego koncertu abp Wiktora Skworca. „Bezwstyd to mało powiedziane”

2022-12-08 9:46
Katowice partnerem jubileuszowego koncertu abp Wiktora Skworca
Autor: Łukasz Borkowski / Facebook, Lawrence Foster / NOSPR mat. pras.

Katowicki radny otrzymał zaproszenie na jubileuszowy koncert abp Wiktora Skworca. Partnerami wydarzenia są Urząd Miasta Katowice i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Radny z Katowic Łukasz Borkowski otrzymał zaproszenie na „Koncert świąteczny z okazji 25. rocznicy święceń biskupich, 50. rocznicy święceń prezbiteratu oraz 75. rocznicy urodzin JE Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby partnerami nie było: miasto Katowice i urząd marszałkowski.

Wyciągnąłem ze skrzynki takie zaproszenie. Czytam i nie dowierzam… 6 stycznia w sali koncertowej NOSPR odbędzie się koncert jubileuszowy na cześć arcybiskupa Wiktora Skworca. Uroczystości mają uświetnić 25. rocznicę święceń kapłańskich, 50. rocznicę święceń prezbiteriatu oraz 75. rocznicę urodzin Jego Ekscelencji. Jubileusz uświetni między innymi występ orkiestry NOSPR oraz zespołu Śląsk. Złote a skromne – pisze w mediach społecznościowych radny Borkowski.

„Bezwstyd to mało powiedziane”

Abp Skworc ustąpił z kierowania Archidiecezją Katowicką w momencie, kiedy na jaw wyszły zaniedbania w sprawach o pedofilie, jeszcze za czasów, gdy obejmował stanowisko biskupa tarnowskiego. Zaniedbania abp Wiktora Skworca były badane przez Watykan od września 2020 roku. Sprawę nagłośnił portal Onet, który informował o historii księdza Mariana W. z tarnowskiej diecezji, który mimo że był podejrzewany o molestowanie był przenoszony z jednej parafii do innej.

Sytuacje te dotyczyły wykorzystania seksualnego małoletnich przez duchownych podległych mojej jurysdykcji. Jak się okazało, w dwóch takich przypadkach doszło do zaniedbań – oświadczał abp Skworc.

Radny Borkowski wysłał zapytanie do prezydenta Katowic dotyczące m.in. zakresu zaangażowania miasta w organizację wydarzenia oraz tego ile miasto, NOSPR i Urząd Marszałkowski wyda pieniędzy na koncert.

Partnerami wydarzenia są Miasto Katowice i Urząd Marszałkowski. W związku z powyższym zwróciliśmy się z Jarosław Makowski z oficjalnym zapytaniem ile wynosi wkład finansowy w organizację tego wydarzenia i jakie powody uzasadniają współudział w organizacji tego przedsięwzięcia. Bezwstyd to mało powiedziane… - dodaje katowicki radny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE