Katowice: Okradli kościół w Burowcu. Jest nagranie!

2022-09-22 14:05
Kradzież w kościele w Burowcu w Katowicach
Autor: burowiec/Facebook Złodzieje okradli kościół w Burowcu

Na profilu Burowiec - jednej z dzielnic Katowic, pojawiło się nagranie z kradzieży, do jakiej doszło w kościele przy ul. Siewnej. Złodzieje ukradli pieniądze i biżuterię.

Okradli kościół w Katowicach-Burowcu

Do kradzieży doszło w nocy z 8 na 9 września w kościele przy ul. Siennej w Katowicach. Dwóch sprawców wyłamało zamek w bocznych drzwiach. Weszli do środka. Zabrali m.in. pieniądze ze skarbonek, złote łańcuszki, pierścionki, około 700 złotych z zakrystii oraz mikrofony. Następnie uciekli. - Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza, a sprawą zajęli się mundurowi z komisariatu V - mówi Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach. O sprawie poinformował profil na Facebooku o nazwie Burowiec.

- W zeszły piątek 9 września między godz. 5.20, a 5.50 rano, doszło do kradzieży w naszym kościele - jeśli ktoś coś widział, ksiądz proboszcz prosi o kontakt. Do próby kradzieży sprzętu z kina plenerowego doszło również na skwerze H. Krzysztofiaka wieczorem, pomiędzy godz. 21.00, a 22.00. Sprawy zostały zgłoszone na policję, a monitoring wokół miejsc zdarzeń, został zabezpieczony - czytamy we wpisie. Poniżej nagranie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE