Policja w Łódzkiem rusza z kolejną akcją na drogach. Kto na celowniku?

i

Autor: Policja

Katowice: Niedoszły zamachowiec ukrywał się w mieszkaniu swojej schorowanej matki

Kryminalni z Katowic zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Na poszukiwanym 36-latku ciążył wyrok 1,5 roku więzienia za fałszywe alarmy bombowe. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

36-letni mieszkaniec oczekiwał na wyrok na wolności. Wcześniej został oskarżony o wywoływanie fałszywych alarmów bombowych. Mężczyzna informował, że w państwowych instytucjach podłożony jest materiał wybuchowy. Jego fałszywe alarmy bombowe angażowały służby do natychmiastowego sprawdzenia takiego zgłoszenia. Po sprawdzeniu placówek przez policjantów oraz zabezpieczeniu jej przez inne służby okazywało się, że były to fałszywe alarmy.

36-latek ukrywał się za szafą, u matki

Skazany jednak miał gdzieś prawomocny wyrok i pomimo kolejnych sądowych wezwań do stawienia się w zakładzie karnym, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Sąd Rejonowy Katowice Wschód wystawił za mężczyzną list gończy, a sprawą poszukiwań zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Osoby, które popełniły przestępstwo i zostały skazane prawomocnym wyrokiem, nie zawsze w trakcie trwania postępowania na ten wyrok czekają w areszcie. Wielokrotnie zdarza się tak, że osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa odpowiada za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności, aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim ma się stawić w więzieniu, aby odbyć karę – informują policjanci.

Kryminalni od listopada 2022 roku tropili mężczyznę, który, chciał uniknąć pobytu w wiezieniu. Policjanci zatrzymali 36-latka w mieszkaniu swojej schorowanej matki. Ukrywał się w jej pokoju w szafie za ubraniami. Najbliższe 1,5 roku spędzi teraz w więzieniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE